Małgorzata Dankowska

Doradca Podatkowy | Partner

Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacjach podatkowych, a także międzynarodowym planowaniu podatkowym. Przeprowadziła liczne projekty w zakresie międzynarodowych struktur holdingowych czy finansowania inwestycji. Jest także specjalistką w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych. Małgorzata jest licencjonowanym doradcą podatkowym, od 2006 r. związana z TPA Poland (dawniej TPA Horwath).

Jest autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym współautorką wydanej w 2011 r. publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe", „Podatki w hotelarstwie" oraz "Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS" a także "Przewodnik po dokumentacji cen transferowych 2017". Prelegent na wielu konferencjach i szkoleniach o tematyce podatkowej.

W 2013 roku została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie Fuzji i Połączeń.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a także Studia Podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Członkini IFA (International Fiscal Association) oraz Stowarzyszenia REIT Polska.

Pobierz cv (pdf)