Małgorzata Dankowska

Doradca Podatkowy | Partner

Małgorzata specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacjach podatkowych. Ma bogate doświadczenie w zakresie obsługi transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych oraz wdrażania struktur optymalizujących wartość projektów nieruchomościowych. Przeprowadziła liczne projekty optymalizacyjne dotyczące międzynarodowych struktur holdingowych, finansowania inwestycji czy ujawniania cichych rezerw. Jest także specjalistą w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych. Małgorzata jest licencjonowanym doradcą podatkowym, od 2006 r. związana z TPA Poland (dawniej TPA Horwath).

Jest autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym współautorką wydanej w 2011 r. publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe", „Podatki w hotelarstwie" oraz raportu „Hotel Guidebook". Prelegent na wielu konferencjach i szkoleniach o tematyce podatkowej.

W 2013 roku została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie Fuzji i Połączeń.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a także Studia Podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pobierz cv