Rewolucja w CIT w 2018r.

Rewolucja w CIT w 2018r.

Z początkiem 2018 roku podatnicy muszą zmierzyć się z szeregiem zmian w przepisach, które wprowadziła ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (Ustawa CIT).

Główne zmiany dotyczą m.in. ograniczenia odliczalności kosztów finansowania dłużnego ogółem oraz kosztów określonych usług niematerialnych od podmiotów powiązanych, czy też kosztów odsetkowych przy pewnych działaniach restrukturyzacyjnych i przy pożyczkach partycypacyjnych. Wprowadzony został minimalny podatek od określonych nieruchomości komercyjnych. Zmianie uległo opodatkowanie funduszy inwestycyjnych, a także podziałów (połączeń) spółek.

Należy także pamiętać o przepisach przejściowych, które dla wielu przedsiębiorców będą oznaczać nałożenie się reżimów podatkowych, w szczególności w zakresie śledzenia ograniczeń cienkiej kapitalizacji czy też sposobu rozliczania strat.

Zdajemy sobie sprawę, że ta mnogość i obszerność zmian będzie stanowiła znaczne wyzwanie dla przedsiębiorców. Postanowiliśmy opisać je w przystępny i praktyczny sposób, uzupełniając komentarz merytoryczny przykładami i wzorami. Tym samym zapraszamy do zapoznania się z naszym opracowaniem „Rewolucja w CIT. Kluczowe zmiany od 2018 roku”.

W przypadku pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.