Studia podyplomowe SGH – Podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym

26

października 2019
SGH Warszawa

Drukuj

Studia podyplomowe SGH – Podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym

26.10.2019 – 07.06.2020

Więcej informacji

TPA Poland jako członek Klubu Partnerów SGH wesprze merytorycznie studia podyplomowe „Podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym” organizowane przez Instytut Prawa oraz Kolegium Ekonomiczno-Społeczne SGH.

Już w październiku 2019 roku uczestnicy studiów, osoby posiadające doświadczenie w zakresie podatków, które chcą podnosić swoje kwalifikacje oraz poszerzać wiedzę, rozpoczną unikatowy program, który jako pierwszy obejmuje problematykę podatkową w sposób interdyscyplinarny – zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i prawnym.

Możliwość wymiany poglądów oraz analizy zagadnień podatkowych z punktu widzenia prawa krajowego, unijnego i międzynarodowego zapewni grono ponad 50 wyjątkowych wykładowców –Naukowców SGH, sędziów NSA i doświadczonych doradców podatkowych.

Część wykładów prowadzona będzie przez Partnerów TPA Poland – Małgorzatę Dankowską i Wojciecha Sztubę. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas wieloletniej pracy z polskimi i zagranicznymi klientami.

Wśród kluczowych zagadnień w programie studiów znajdą się takie tematy, jak:

  • VAT – aktualna analiza w świetle orzecznictwa NSA i TSUE
  • Rynki kapitałowe – wybrane aspekty podatkowe (m.in. opodatkowanie technologii blockchain)
  • Opodatkowanie instrumentów finansowych (hybrydowych) wykorzystywanych w obrocie transgranicznym
  • Aspekty podatkowe przekształceń, fuzji i połączeń – w ujęciu krajowym i międzynarodowym
  • Ordynacja podatkowa – analiza komparatystyczna
  • Unikanie i uchylanie się od opodatkowania (m.in. raje podatkowe, klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania)

Patronat honorowy nad studiami objęła Krajowa Izba Doradców Podatkowych – Oddział Mazowiecki.

Więcej informacji:

W ramach rozpoczęcia studiów, 23 października, w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Konferencja pod zbiorczym tytułem „Uszczelnianie systemu podatkowego w Polsce”, którego bezpośrednim organizatorem jest Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH.

Wśród zaproszonych gości pojawią się przedstawiciele organów podatkowych oraz sądownictwa administracyjnego. Specjaliści będą mogli wymienić się spostrzeżeniami i problemami związanymi z tematyką uszczelniania systemu podatkowego. Jeden z wykładów zostanie poprowadzony przez naszych ekspertów, Małgorzatę Dankowską i Wojciecha Sztubę.