Łukasz Korbas

W TPA Poland jest odpowiedzialny za prowadzenie ksiąg rachunkowych i usług płacowych oraz obliczenia podatku dochodowego od osób prawnych, VAT oraz przygotowywanie zeznań podatkowych, jak również ustawowych sprawozdań finansowych i sprawozdawczość zarządczą.

Zdobywanie doświadczenia w zakresie księgowości i podatków Łukasz rozpoczął w 2000 roku. W roku 2008 związał się z Grant Thornton Polska, gdzie pracował jako menedżer w dziale Relacji Biznesowych  i Departamencie Rachunkowości. Wcześniej zajmował stanowisko menedżera w dziale księgowym w kancelarii doradztwa podatkowego. W 2010 roku Łukasz dołączył do grupy TPA Poland.

Doświadczenie Łukasza obejmuje świadczenie usług księgowych i płacowych dla szerokiej grupy klientów polskich i zagranicznych, w tym: Cooper Industries, Harmonic Inc, A. Kayser Automotive Systems, Recaro, Goodyear, Generpol Williams Lea, Adobe Systems. Jego zespół obsługuje głównie klientów z udziałem kapitału niemieckiego (German Desk), w tym specjalizuje się w świadczeniu usług z wykorzystaniem systemu finansowo-księgowego SAP.

Łukasz ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość. Posiada certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, jak również jest doradcą podatkowym.

 

Publikacje

Real Estate Investment 2020

Przedstawiciel podatkowy

Poland’s Energy Industry 2020

Investing in Slovakia 2020

Investing in Slovenia 2020

Investing in Serbia 2020

Investing in Poland 2020

Investing in Montenegro 2020

Investing in Romania 2020

Investing in Hungary 2020