Łukasz Korbas

W TPA Poland jest odpowiedzialny za prowadzenie ksiąg rachunkowych i usług płacowych oraz obliczenia podatku dochodowego od osób prawnych, VAT oraz przygotowywanie zeznań podatkowych, jak również ustawowych sprawozdań finansowych i sprawozdawczość zarządczą.

Zdobywanie doświadczenia w zakresie księgowości i podatków Łukasz rozpoczął w 2000 roku. W roku 2008 związał się z Grant Thornton Polska, gdzie pracował jako menedżer w dziale Relacji Biznesowych  i Departamencie Rachunkowości. Wcześniej zajmował stanowisko menedżera w dziale księgowym w kancelarii doradztwa podatkowego. W 2010 roku Łukasz dołączył do grupy TPA Poland.

Doświadczenie Łukasza obejmuje świadczenie usług księgowych i płacowych dla szerokiej grupy klientów polskich i zagranicznych, w tym: Cooper Industries, Harmonic Inc, A. Kayser Automotive Systems, Recaro, Goodyear, Generpol Williams Lea, Adobe Systems. Jego zespół obsługuje głównie klientów z udziałem kapitału niemieckiego (German Desk), w tym specjalizuje się w świadczeniu usług z wykorzystaniem systemu finansowo-księgowego SAP.

Łukasz ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość. Posiada certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, jak również jest doradcą podatkowym.

 

Publikacje

Rewolucja w CIT 2019/2020

What’s new in taxation of Polish Real Estate Marke…

Real Estate Guidebook 2018/2019

Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS 2018/2019

Stan energetyki wiatrowej w Polsce w 2016 roku

Wyceny i modelowanie finansowe

Postępowania Podatkowe i Sądowe

Doradztwo personalne

Outsourcing księgowy

Doradztwo transakcyjne