Małgorzata Dankowska

Partner odpowiedzialna za zespół doradztwa dla rynku nieruchomości oraz warszawskie biuro podatkowe, od 2006 r. związana z TPA Poland. Pięciokrotna laureatka tytułu Highly Regarded nadawanego przez International Tax Review.

Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym. Ma bogate doświadczenie w zakresie transakcji związanych z nabywaniem, zbywaniem, a także restrukturyzacją finansowania nieruchomości komercyjnych. Przeprowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne w zakresie optymalizacji struktury holdingowej i uzyskiwania korzystnych rozwiązań podatkowych, włączając w to połączenia, likwidacje czy wymiany udziałów. Jest specjalistą w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych.

Jest autorką i współautorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym „What’s new in taxation of Polish Real Estate Market?” (Nowości w opodatkowaniu polskiego rynku nieruchomości), „Podatki w hotelarstwie”, „Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS”, „Rewolucja w CIT”, „Przewodnik po dokumentacji cen transferowych 2017”, czy też wydanej w 2011 r. publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe”. Prelegentka na wielu konferencjach i szkoleniach branżowych. W 2013 roku została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie fuzji i przejęć. International Tax Review czterokrotnie przyznał jej tytuł „Highly Regarded” (2017, 2018, 2019, 2020).

Małgorzata jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Członkini IFA (International Fiscal Association) oraz Stowarzyszenia REIT Polska. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a także Studia Podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także studium w zakresie księgowości.

Publikacje

Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS

Real Estate Guidebook 2017/2018