Małgorzata Dankowska

Małgorzata jest Partnerką odpowiedzialną za zespół doradztwa dla rynku nieruchomości oraz warszawskie biuro podatkowe, od 2006 r. związana z TPA Poland. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Członkini IFA (International Fiscal Association) oraz Stowarzyszenia REIT Polska. 

Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym. Ma bogate doświadczenie w zakresie transakcji związanych z nabywaniem, zbywaniem, a także restrukturyzacją finansowania nieruchomości komercyjnych. Przeprowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne w zakresie optymalizacji struktury holdingowej, włączając w to krajowe i transgraniczne połączenia, likwidacje czy wymiany udziałów. Jest specjalistką w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych. 

Jest autorką i współautorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w szczególności adresowanych do rynku nieruchomości komercyjnych i najmu instytucjonalnego, w tym w „Podatki w hotelarstwie”, „Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS”, „Rewolucja w CIT” czy też publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe”. 

Prelegentka na wielu konferencjach i szkoleniach, gość telewizyjnych programów branżowych.  

W 2013 roku została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie fuzji i przejęć. Dwukrotnie wyróżniona tytułem “Women in Tax Leaders” oraz sześciokrotnie “Highly Regarded Practitioner” nadawanych przez International Tax Review. W 2021 roku uzyskała tytuł “Top Woman in Real Estate” w kategorii Tax & Accounting Services, a w 2023 roku jej zespół został wyróżniony tytułem “Best Team”. 

Małgorzata ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku biznes międzynarodowy, studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także studium w zakresie księgowości. Uczestniczka wielu różnych kursów dotyczących opodatkowania międzynarodowego, w tym z ramienia IBFD. 

Biegle posługuje się językiem angielskim.  

Publikacje

Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS

Real Estate Guidebook 2017/2018