Małgorzata Dankowska

Małgorzata jest Partnerką odpowiedzialną za zespół ds. nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową, od 2006 r. związana z TPA Poland.

Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacyjnym. Ma bogate doświadczenie w zakresie transakcji związanych z nabywaniem, zbywaniem, a także restrukturyzacją finansowania nieruchomości komercyjnych. Przeprowadziła liczne projekty restrukturyzacyjne w zakresie optymalizacji struktury holdingowej i uzyskiwania korzystnych rozwiązań podatkowych, włączając w to połączenia, likwidacje czy wymiany udziałów. Jest specjalistą w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych.

Jest autorką i współautorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym „What’s new in taxation of Polish Real Estate Market?” (Nowości w opodatkowaniu polskiego rynku nieruchomości), „Podatki w hotelarstwie”, „Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS”, „Rewolucja w CIT”, „Przewodnik po dokumentacji cen transferowych 2017”, czy też wydanej w 2011 r. publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe”. Prelegentka na wielu konferencjach i szkoleniach branżowych. W 2013 roku została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie fuzji i przejęć. International Tax Review trzykrotnie przyznał jej tytuł Women in Tax Leaders (2017, 2018, 2019).

Małgorzata jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Członkini IFA (International Fiscal Association) oraz Stowarzyszenia REIT Polska. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a także Studia Podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także studium w zakresie księgowości.

Publikacje

Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS

Real Estate Guidebook 2017/2018