Małgorzata Dankowska

Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym i restrukturyzacjach podatkowych, a także międzynarodowym planowaniu podatkowym. Przeprowadziła liczne projekty w zakresie międzynarodowych struktur holdingowych czy finansowania inwestycji. Jest także specjalistką w zakresie doradztwa dla funduszy inwestycyjnych. Małgorzata jest licencjonowanym doradcą podatkowym, od 2006 r. związana z TPA Poland.

Jest autorką licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym współautorką wydanej w 2011 r. publikacji książkowej „Restrukturyzacje spółek kapitałowych – aspekty podatkowe”, „Podatki w hotelarstwie” oraz „Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS„, „Rewolucja w CIT„, a także „Przewodnik po dokumentacji cen transferowych 2017„. Prelegent na wielu konferencjach i szkoleniach o tematyce podatkowej.

W 2013 roku została wyróżniona drugim miejscem w rankingu Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszych doradców podatkowych w zakresie Fuzji i Połączeń. Dodatkowo na swoim koncie posiada tytuł Women in Tax leaders.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a także Studia Podyplomowe z zakresu prawa podatkowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Członkini IFA (International Fiscal Association), Stowarzyszenia REIT Polska oraz WIREP (Women In Real Estate Polska).