Ewa Znamierowska

Posiada wieloletnie doświadczenie m.in. we współpracy z międzynarodowymi firmami z sektora nieruchomościowego, usługowego i handlowego.

Rozpoczęła pracę jako samodzielna księgowa w 1990 r. W latach 1992-2004 pracowała w Dziale Usług Księgowych Ernst & Young, gdzie jako starszy manager odpowiedzialna była zarówno za projekty z zakresu kompleksowej obsługi księgowej, (począwszy od księgowania zdarzeń gospodarczych poprzez kontrolę zapisów księgowych do deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych), jak również za projekty doradcze dotyczące obsługi due diligence przy sprzedaży przedsiębiorstw, czy analizy wykonalności (feasibility study).

W roku 2005 Ewa rozpoczęła współpracę z TGC Tax Advisors/Contract Administration, gdzie jako Team Leader odpowiadała za nadzór nad zespołem księgowym obsługującym firmy międzynarodowe z sektora usługowego, handlowego, a także przedstawicielstwa firm zagranicznych.

Od maja 2006 Ewa jest partnerem zarządzającym praktyką outsourcingu księgowości i płac w warszawskim biurze TPA Poland. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję na usługowe prowadzenie ksiąg. Jest doradcą podatkowym.

Publikacje

50–procentowe koszty uzyskania przychodów dla bran…

Raport: Polski sektor living 2.0

Przedstawiciel podatkowy spółek nieruchomościowych…

Raport „Lądowa energetyka wiatrowa w Polsce”

TARIFFS GREEN POWER by country (EN)

Ulga B+R

Ulga IP Box

Global dealmakers: Cross-border M&A in 2021

Real Estate Investments in CEE/SEE

Podatki w projektach mieszkaniowych na wynajem