Nieruchomości

Możemy poszczycić się doradztwem transakcyjnym dla zagranicznych funduszy, które dotąd z naszą pomocą nabyły w Polsce nieruchomości o łącznej wartości niemal 6 miliardów EUR. Połączenie wiedzy eksperckiej z praktyką branżową oraz bogatym doświadczeniem transakcyjnym i projektowym pozwala nam wnosić realną wartość do procesów inwestycyjnych, w które jesteśmy zaangażowani.

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie procesu, odpowiadające w największym stopniu celom i potrzebom klienta, w tym akceptowanemu przez niego poziomowi ryzyka.

Dysponujemy unikalnymi doświadczeniami w zakresie restrukturyzacji podatkowych, zabezpieczania ryzyk transakcyjnych, negocjacji w procesie przygotowania, kontraktacji, zamknięcia i rozliczenia transakcji, wyceny nieruchomości komercyjnych, a także specjalistycznego doradztwa komercyjnego w przypadku nieruchomości hotelowych.

Współpracujemy przede wszystkim z:

  • funduszami inwestycyjnymi (otwartymi i zamkniętymi)
  • bankami finansującymi inwestycje nieruchomościowe
  • innymi podmiotami inwestującymi na rynku nieruchomości komercyjnych (biurowych, handlowych, magazynowych, hotelowych)
  • przedsiębiorstwami, których aktywa składają się z nieruchomości.

Do najważniejszych produktów specjalistycznych w branży nieruchomościowej należą:

Przy realizacji projektów dla branży nieruchomości współpracujemy z doradcami i ekspertami z naszych pozostałych linii biznesowych, w tym audytorami i doradcami biznesowymi oraz z zakresu corporate finance, którzy oferują swoje usługi pod marką Baker Tilly TPA. Wsparcie z zakresu doradztwa inwestycyjnego i wycen w zakresie nieruchomości stanowi nasza linia biznesowa Real Estate Services. Natomiast kompleksową obsługę prawną oferuje kancelaria prawna Baker Tilly Legal Poland, która jest częścią grupy TPA i niezależnym członkiem globalnej sieci Baker Tilly International. Tak zbudowane zespoły posiadają szeroką i kompleksową multidyscyplinarną wiedzę pozwalającą na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Zobacz transakcje, przy których doradzaliśmy -> Nasze transakcje

Kontakt