Krzysztof Horodko

W trakcie swojej wieloletniej kariery Krzysztof był zaangażowany, bądź nadzorował liczne projekty z zakresu doradztwa transakcyjnego, takie jak due diligence oraz wyceny m.in. dla podmiotów z branży nieruchomości, spółek przemysłu naftowego, energetycznego oraz wielu innych. W ramach obsługi transakcji Krzysztof wielokrotnie wspierał swoich klientów podczas negocjacji oraz w procesach restrukturyzacyjnych.

W zakresie badań oraz przeglądów sprawozdań finansowych Krzysztof był zaangażowany w audyty wielu różnorodnych podmiotów, poczynając od firm lokalnych, poprzez spółki oraz grupy spółek należących do międzynarodowych grup kapitałowych, a kończąc na grupach kapitałowych notowanych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. W ramach działalności audytorskiej, Krzysztof wielokrotnie zajmował się również przeglądami procedur kontroli wewnętrznej, procesów zarządzania oraz wykrywaniem oszustw oraz nadużyć; prowadził także liczne seminaria z zakresu rachunkowości, obszaru transakcyjnego oraz uczestniczył w wielu programach szkoleniowych.

W 1997 roku Krzysztof rozpoczął pracę w poznańskim biurze spółki Arthur Andersen w dziale audytu i doradztwa gospodarczego. Po odejściu z Arthur Andersen założył własną firmę, która w 2005 roku przystąpiła do grupy TPA Poland. W strukturach TPA Poland Krzysztof kieruje działami audytu oraz doradztwa transakcyjnego.

Krzysztof jest absolwentem poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego (Biznes Międzynarodowy). Studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Od 2004 r. posiada dyplom biegłego rewidenta. Posługuje się biegle językiem niemieckim i angielskim oraz komunikuje się w języku francuskim.

Publikacje

Real Estate Investment 2020

Przedstawiciel podatkowy

Poland’s Energy Industry 2020

Investing in Slovakia 2020

Investing in Slovenia 2020

Investing in Serbia 2020

Investing in Poland 2020

Investing in Montenegro 2020

Investing in Romania 2020

Investing in Hungary 2020