Krzysztof Horodko

W trakcie swojej wieloletniej kariery Krzysztof był zaangażowany, bądź nadzorował liczne projekty z zakresu doradztwa transakcyjnego, takie jak due diligence oraz wyceny m.in. dla podmiotów z branży nieruchomości, spółek przemysłu naftowego, energetycznego oraz wielu innych. W ramach obsługi transakcji Krzysztof wielokrotnie wspierał swoich klientów podczas negocjacji oraz w procesach restrukturyzacyjnych.

W zakresie badań oraz przeglądów sprawozdań finansowych Krzysztof był zaangażowany w audyty wielu różnorodnych podmiotów, poczynając od firm lokalnych, poprzez spółki oraz grupy spółek należących do międzynarodowych grup kapitałowych, a kończąc na grupach kapitałowych notowanych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. W ramach działalności audytorskiej, Krzysztof wielokrotnie zajmował się również przeglądami procedur kontroli wewnętrznej, procesów zarządzania oraz wykrywaniem oszustw oraz nadużyć; prowadził także liczne seminaria z zakresu rachunkowości, obszaru transakcyjnego oraz uczestniczył w wielu programach szkoleniowych.

W 1997 roku Krzysztof rozpoczął pracę w poznańskim biurze spółki Arthur Andersen w dziale audytu i doradztwa gospodarczego. Po odejściu z Arthur Andersen założył własną firmę, która w 2005 roku przystąpiła do grupy TPA Poland. W strukturach TPA Poland Krzysztof kieruje działami audytu oraz doradztwa transakcyjnego.

Krzysztof jest absolwentem poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego (Biznes Międzynarodowy). Studiował również na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Od 2004 r. posiada dyplom biegłego rewidenta. Posługuje się biegle językiem niemieckim i angielskim oraz komunikuje się w języku francuskim.

Publikacje

Rewolucja w CIT 2019/2020

What’s new in taxation of Polish Real Estate Marke…

Real Estate Guidebook 2018/2019

Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS 2018/2019

Stan energetyki wiatrowej w Polsce w 2016 roku

Wyceny i modelowanie finansowe

Postępowania Podatkowe i Sądowe

Doradztwo personalne

Outsourcing księgowy

Doradztwo transakcyjne