Krzysztof Kaczmarek

Specjalizuje się w doradztwie dla klientów z sektora nieruchomości komercyjnych  – m.in. prowadzi projekty z zakresu doradztwa transakcyjnego oraz obsługę procesów restrukturyzacyjnych, a także uczestniczy w przeglądach podatkowych due diligence. Jest ekspertem w dziedzinie postępowań podatkowych i sądowych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz przed WSA i NSA, a także doradztwo przy przekształceniach i reorganizacji polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.

W latach 1999-2004 pracował jako doradca podatkowy w Ernst & Young Polska i jako ekspert grupy Mergers & Acquisitions był odpowiedzialny za realizację licznych projektów restrukturyzacyjnych. Od lipca 2004 r. Partner w Corporate Tax Consulting, przekształconej w marcu 2005 r. w TPA Horwath Sztuba Kaczmarek (obecnie TPA Poland). Od tego czasu pełni funkcję Partnera Zarządzającego w grupie TPA w Polsce.

Od października 2012 jest członkiem czteroosobowego Steering Committee, w ramach którego opracowuje strategiczne kierunki rozwoju międzynarodowej grupy TPA i nadzoruje implementację rozwiązań strategicznych w poszczególnych krajach. Krzysztof jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Od 1999 roku jest licencjonowanym doradcą podatkowym.

Publikacje

Raport TPA Group: Koszty zatrudnienia w Europie Śr…

50–procentowe koszty uzyskania przychodów dla bran…

Raport: Polski sektor living 2.0

Przedstawiciel podatkowy spółek nieruchomościowych…

Raport „Lądowa energetyka wiatrowa w Polsce”

TARIFFS GREEN POWER by country (EN)

Ulga B+R

Ulga IP Box

Global dealmakers: Cross-border M&A in 2021

Real Estate Investments in CEE/SEE