Inwestycje instytucjonalne w polskim PRS 2018/2019

18. września 2018 | Do przeczytania w 2 min

TPA_Poland_Inwestycje instytucjonalne w polskim PRSZaledwie 1% naszego rynku najmu lokali ma charakter zinstytucjonalizowany. Potencjał wzrostu w tym segmencie jest ogromny, zwłaszcza w obszarze najmu mieszkań.

Czy jesteśmy fenomenem w na tle Europy? Tak. Z raportu REAS wynika, że poziom instytucjonalizacji najmu w Niemczech wynosi 12%, z kolei w Wielkiej Brytanii jest to 5%. Wyjątkowe możliwości inwestycyjne widać na rynku mieszkań na wynajem dla studentów. Wynika to z faktu, że ta grupa najemców stale się zwiększa w miastach będących ośrodkami akademickimi. Istotną jej częścią są cudzoziemcy, rozpoczynający naukę na polskich uczelniach. Ta grupa młodzieży dysponuje finansami i oczekuje nieruchomości na wynajem na poziomie zbliżonym do zachodniego.

„Najem prywatny, zwłaszcza w dużych aglomeracjach, to dziś za mało. Widoczna jest coraz większa potrzeba poszerzania oferty najmu profesjonalnego. Takiego, który będzie miał odpowiednie: poziom i skalę. Tylko wówczas jest szansa na zaspokojenie oczekiwań rynkowych, zbudowanie portfeli inwestycyjnych i zapewnienie płynności tego sektora rynku” – stwierdza Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy, Partner TPA Poland.

„Obecni i potencjalni uczestnicy rynku najmu lokali w Polsce oczekują bieżącej wiedzy tej gałęzi biznesu. Szczególnie interesujące są  informacje dotyczące obecnej  sytuacji na rynku i jego perspektyw oraz  rozwiązania prawne  – w tym podatkowych – które determinują aktywność w tym segmencie . Eksperci TPA Poland wspólnie z REAS postanowili wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i prezentują kolejną edycję Raportu dotyczącego inwestycji instytucjonalnych w polskim PRS” – zachęca do lektury Paulina Nawrat, doradca podatkowy, Manager w TPA Poland.

Jeśli zastanawiasz się na inwestycją w rynek najmu, w raporcie znajdziesz odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

  • W jaki sposób strukturyzować korporacyjnie projekt?
  • W co zainwestować, aby transakcja była opłacalna?
  • Które lokalizacje są najbardziej perspektywiczne?
  • Czy nowe formy inwestycyjne utrzymane w koncepcji REIT zaktywizują dodatkową pulę środków finansowych na tym rynku?
  • Czy częste zmiany w prawie mogą blokować inwestycje?
  • Na jakie rozwiązania podatkowe trzeba zwrócić uwagę?

Pobierz raport >>

Kontakt