Nowa lokalizacja w Katowicach

| Do przeczytania w 2 min

Staromiejska 13 a to zrewitalizowana, nowoczesna kamienica w centrum miasta, która z końcem 2016 roku stała się nową lokalizacją biura TPA Poland w Katowicach. Projekt ten to połączenie kameralnej, nawiązującej do historii, architektury Starego Rynku z innowacyjnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami dla biznesu. W budynku czekają jasne wnętrza, wysoki standard wykończenia, duże okna i przeszklenia, a na dachu piękny taras z widokiem na panoramę miasta.

Inwestycja zlokalizowana jest w miejscu dawnego Młyna Parowego, nad którym prace projektowe rozpoczęły się w 1890 roku. Do lat 30. XX wieku, Młyn prężnie działał, spełniając swoją funkcję. Po II wojnie światowej pełnił już tylko funkcje magazynowe.

Po przeprowadzeniu prac budowlanych i rewitalizacyjnych powstał kameralny, pięciokondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2 tys. m2. Jego niewątpliwym wyróżnikiem jest zakwalifikowanie go do tzw. zielonych budynków zgodnie z wymogami LEED. To drugi biurowiec w mieście, w którym zastosowano trigenerację – instalację przyszłości wytwarzającą na miejscu energię elektryczną, ciepło i chłód.

Dlaczego Staromiejska?

Wybraliśmy Staromiejską nieprzypadkowo. Zależało nam na tym, aby zmiana siedziby wiązała się z wieloma pozytywnymi aspektami dotyczącymi efektywności naszej pracy – pod względem użytkowania, komfortu jak i reprezentatywnego miejsca, a także, co równie ważne, z ułatwieniem dla naszych Klientów ze względu na położenie kamienicy w samym centrum Katowic – podsumowuje zmianę lokalizacji biura Wojciech Sztuba, Partner Zarządzający TPA Poland.

W budynku swoją siedzibę mieć będą również: fundacja zajmująca się przestrzenią publiczną miast, kancelaria prawna, dwie duże instytucje, a na parterze w najbliższym czasie uruchomiona zostanie restauracja.