TPA Poland ponownie nagrodzona tytułem Tax & Financial Adviser of the Year

| Do przeczytania w 2 min

cee investment, gala, wyróżnienie, nieruchomości, inwestycje

Podczas tegorocznej, gali CEE Investment & Green Building Awards, TPA Poland została uhonorowana tytułem Tax & Financial Adviser of the Year. To już szósta edycja wydarzenia organizowanego przez EuropaProperty, skupiającego inwestorów sektora nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. TPA Poland została wyróżniona tym tytułem kolejny rok z rzędu.

Międzynarodowe jury składające się z czołowych przedstawicieli branży, reprezentujących m. in. czołowych inwestorów i deweloperów, wybrało i nagrodziło osoby, instytucje oraz projekty, które w mijającym roku odznaczyły się najwyższą wartością, unikatową jakością czy też niebagatelną skalą przedsięwzięcia. Wśród kategorii, znalazły się takie, jak: Bank of the Year, Investor of the Year, Investment Deal of the Year czy Deal of the Decade.

Wyróżnione projekty jednoznacznie wskazują, że rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce to nie tylko olbrzymie projekty na rynku centrów handlowych, jak na przykład Posnania, za który Apsys Poland został odznaczony tytułem Retail Project of the Year, ale także nowoczesne biurowce, jak stołeczny Warsaw Spire czy Q22 (zwycięzca w kategorii „Office Project” firmy Echo Investment).

„Rekordowa podaż powierzchni biurowych, najwyższy w historii warszawskiego rynku biurowego wolumen transakcji najmu – to tylko niektóre cechy tegorocznego rynku nieruchomości. Z drugiej strony – to także zmieniające się uregulowania prawne, rosnąca konkurencja, rosnące wymagania odbiorców oraz konkurencja cenowa, a co za tym idzie – konieczność umiejętnego sterowania konkurencyjnością projektu i poszukiwania wartości w nowych obszarach, gdzie współpraca z doświadczonym doradcą staje się niezastąpiona. Dlatego tak bardzo cieszy nas tytuł, którym zostaliśmy uhonorowani. To wielki sukces naszego zespołu ekspertów, który zawsze po partnersku, z dużym zaangażowaniem i kompetencją mierzy się z wyzwaniami naszych klientów i znajduje najlepsze rozwiązania. Dziękujemy za to wyróżnienie.” – skomentował Wojciech Sztuba, Partner Zarządzający TPA Poland.

Małgorzata Dankowska, Partner oraz Szefowa Działu Real Estate podsumowuje:

„W roku 2016 spektakularnych transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych nie zabrakło, jak chociażby zakup biurowca Prime Coporate Center z najniższą w historii stopą kapitalizacji, przy którym doradzała TPA Poland. Wolumen dotychczas przeprowadzonych transakcji szacuje się na kwotę ponad 2.5 mld euro. Z drugiej strony na rynku pojawiają się nowi gracze, inwestujący również w sektor nieruchomości mieszkalnych na wynajem. Przykładem jest nabycie lokali w Złotej 44 przez Catelle czy projektu przy ul. Pereca przez Bouwfonds. Przy obu transakcjach doradzała TPA Poland. I to właśnie dzięki zaufaniu klientów oraz zaangażowaniu członków naszych zespołów transakcyjnych w tym roku znowu byliśmy na scenie odbierając zaszczytny tytuł Tax & Financial Adviser of the Year.”