TPA Poland wspiera rozwój młodych talentów jazzowych w Polsce

22. maja 2024 | Do przeczytania w 3 min

TPA Poland objęło mecenat nad 7. edycją Wadowickiego Junior Jazz Festival, który odbędzie się w dniach 5-9 czerwca br. Jako mecenas wydarzenia TPA Poland ufunduje jednemu z laureatów konkursu, organizowanego w ramach tegorocznej edycji festiwalu, stypendium pokrywające koszty udziału w Berklee Summer Programme na prestiżowej uczelni Berklee College of Music – Valencia Campus w Hiszpanii.

Junior Jazz Festival w Wadowicach to cykliczne wydarzenie muzyczne i konkurs, mające na celu promowanie młodych muzyków grających jazz i jego pochodne oraz doskonalenie ich warsztatu muzycznego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Bronisława Chromego, której wsparcia w tym zakresie udzielają także: Szkoła Muzyczna Yamaha Wadowice, PSM I i II stopnia w Wadowicach, Miasto Wadowice, Wadowickie Centrum Kultury oraz Fundacja Pełni Kultury. W tym roku mecenat nad wydarzeniem objęły TPA Poland oraz Baker Tilly Legal Poland.

Już od siedmiu lat Festiwal zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz poznawania jazzu, nie tylko przez samych uczestników warsztatów, ale i widzów, w tym mieszkańców regionu. Od początku naszym celem było wspieranie najmłodszych muzyków w promowaniu ich twórczości i talentu oraz zdobywaniu nowych doświadczeń muzycznych, by mogli w przyszłości wpływać na rozwój jazzu w Polsce. Cieszy nas, że mamy taką możliwość oraz że nasze starania w tym obszarze wspierają również inne podmioty, w tym przedstawiciele biznesu, dla których rozwój muzyki również stanowi jeden z obszarów, który chcą obdarzyć swoją uwagą – mówi Dyrektor Festiwalu Krzysztof Odrobina.

W 2024 roku TPA Poland, mecenas imprezy, jest fundatorem stypendium dla jednego z laureatów konkursu, który zostanie wyłoniony przez jury konkursowe 7 czerwca br.. Stypendium pokryje koszt udziału w letnim programie w Berklee College of Music w Walencji, jednej z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych w obszarze muzyki, która przyciąga młodych adeptów z całego świata umożliwiając im rozwój umiejętności i współpracę z wyjątkowymi artystami z całego świata.

Muzyka jest jednym z tych obszarów egzystencji człowieka, który mało kogo pozostawia obojętnym. W TPA Poland niemal wszyscy słuchamy co najmniej jednego gatunku muzycznego, wymieniamy się muzycznymi doznaniami i doświadczeniami z koncertów. Część z nas gra na jakimś instrumencie lub śpiewa. Gdy do grona naszych partnerów dołączył Tomasz Hatylak, jeden ze współorganizatorów Junior Jazz Festival, który poza swoją zawodową aktywnością w obszarze prawa i podatków cały jest zanurzony w muzyce jazzowej, natychmiast podchwyciliśmy wyjątkową okazję wsparcia tej inicjatywy. Z ekscytacją angażujemy się w wadowicki projekt, by wspierać artystów na pierwszych etapach ich muzycznego rozwoju. Cieszę się, że będziemy mogli zrobić to w tak praktyczny i konkretny sposób, jakim jest umożliwienie udziału w letnim programie prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Walencji. Mocno trzymam kciuki za laureata, który zdobędzie fundowaną przez nas nagrodę i na pewno dołożymy starań, by promować jego twórczość – mówi Wojciech Sztuba, Partner zarządzający w TPA Poland i pasjonat jazzu.

O tym, kto zostanie laureatem nagrody ufundowanej przez TPA Poland dowiemy się już 7 czerwca.