TPA wybiera Młyńską12

| Do przeczytania w 2 min

Młyńska12 to unikatowy projekt biurowy, który powstał w ramach odrestaurowania kamienicy, zlokalizowanej w centralnej części Poznania. Zabytkowa kamienica oferuje najwyższej jakości przestrzeń biurową z zachowaniem historycznego wyglądu. TPA (dawniej TPA Horwath) przeprowadzi się do nowego biura już 16 sierpnia.

Kamienica została wzniesiona na terenie dawnych młynów wodnych w 1890 roku. Pierwszym wzmiankowanym właścicielem w Księgach Adresowych Miasta Poznania jest kupiec Samuel Reinstein. W 1892 roku pojawili się pierwsi mieszkańcy, a ich liczba z roku na rok zwiększała się. Autor projektu kamienicy nie jest znany, chociaż pewne cechy architektoniczne świadczyć mogą, iż był nim Oskar Hoffmann, znany wówczas architekt, mieszkający w kamienicy od początku jej powstania. Po II wojnie światowej budynek przejęło miasto. Od 2009 roku kamienica jest wpisana do rejestru zabytków.

Budynek w ramach realizacji projektu modernizacji zmienił swój sposób użytkowania z funkcji mieszkalnej na biurową. Istniejąca struktura została przebudowana, nadbudowaną kondygnację oraz powstał garaż podziemny pod dziedzińcem. Powierzchnie biurowe zostaną oddane pod klucz – wykończone materiałami wysokiej jakości, według pomysłów i wytycznych najemców. Nowoczesne wnętrza biurowe zostaną rozszerzone o restaurację, kantynę dla pracowników oraz strefę odnowy biologicznej. Dla komfortu użytkowników zostanie uruchomiona usługa consierge’a. Zagospodarowana została również część wewnętrznego patio, którego przestrzeń może być wykorzystywana do organizacji wydarzeń kulturalno- rozrywkowych.

Budynek w całości dostępny będzie dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich.

„Jesteśmy świadomi jak ważne jest otoczenie, w jakim na co dzień realizujemy projekty dla naszych klientów. Wybierając lokalizację naszej nowej poznańskiej siedziby, szukaliśmy takiego miejsca, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych i wyposażenia przestrzeni najwyższej jakości, będzie wspierać efektywność naszych zespołów. Na Młyńskiej 12 udało nam się uzyskać połączenie tradycji z nowoczesnością co doskonale wpisuje się w wartości organizacyjne naszej firmy.” – powiedział Krzysztof Kaczmarek, Partner Zarządzający TPA (dawniej TPA Horwath).

W kamienicy z ponad 6700 m2 powierzchni użytkowej, TPA (dawniej TPA Horwath) będzie zajmowało całe 4 piętro, czyli 992 m2. Umowa została podpisana na 5 lat.