Wszystko zostanie… po nowemu!

| Do przeczytania w 3 min

5 września 2016 r. międzynarodowa firma doradcza TPA opuściła Crowe Horwath i jako odrębny podmiot pod nazwą TPA kontynuuje działalność w charakterze niezależnego członka Baker Tilly Europe Alliance, funkcjonującego w ramach sieci Baker Tilly International, zrzeszającej 165 niezależnych firm członkowskich zatrudniających łącznie 28 000 osób w 745 biurach na terenie 141 krajów.

Baker Tilly Europe Alliance jest nowoutworzonym sojuszem strategicznym grupy kapitałowej TPA (11 państw Europy Środkowo-Wschodniej), Baker Tilly Roelfs (niemieckiej praktyki Baker Tilly zatrudniającej ponad 1000 ekspertów w 12 biurach w Niemczech) oraz sieci globalnej Baker Tilly International. Dzięki tej inicjatywie TPA znacząco poszerza swój potencjał rozwojowy w obszarze niemieckojęzycznym, jednocześnie utrzymując i wzmacniając korzyści wynikające z członkostwa w jednej z największych sieci firm doradczych na świecie.

TPA to założona ponad 35 lat temu w Austrii sieć, która obecnie zatrudnia ponad 1000 ekspertów w 11 państwach regionu. W Polsce TPA rozpoczęliśmy działalność w 2005 r. Cieszymy się wysoką i stabilną pozycją wśród firm doradzających średnim i dużym przedsiębiorstwom operującym na polskim rynku. W szczególności specjalizujemy się w obsłudze sektorów nieruchomości, budownictwa, hotelarstwa i energetyki. Łączna wartość transakcji na rynku nieruchomości, przy których doradzaliśmy do tej pory w Polsce przekracza 4 mld euro.

Regionalne korzenie. Globalna sieć.

Oferowanie wysokiej jakości usług profesjonalnych inwestorom z całego świata wymaga funkcjonowania w niezawodnym i kompetentnym środowisku międzynarodowym, co jest domeną największych i najsilniejszych sieci firm doradczych. „TPA operuje na trzech poziomach zasięgu kompetencyjnego: po pierwsze, jesteśmy wiodącym doradcą lokalnym w każdym z 11 państw Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, w których mamy nasze biura. Po drugie, jesteśmy największą regionalną doradczą grupą kapitałową w tej części Europy. Po trzecie, jesteśmy członkiem Baker Tilly Europe Alliance, w związku z czym oferujemy wsparcie eksperckie jednej z największych globalnych sieci doradców podatkowych, audytorów, księgowych i doradców biznesowych Baker Tilly International”. – mówi Wojciech Sztuba, partner zarządzający TPA w Polsce.

Wszystko zostanie… po nowemu!

Dzięki współpracy TPA z Baker Tilly Europe Alliance, klienci korzystają z bezpośrednich kanałów komunikacji i prostych struktur podejmowania decyzji, a ponadto mają ciągły dostęp do aktualnej wiedzy, praktyki oraz najlepszych ekspertów w dowolnym miejscu na Ziemi.

Jednak to, co najważniejsze, nie ulega zmianie. „Jesteśmy przywiązaniu do naszych wartości i standardów, będziemy świadczyć najwyższej jakości wyspecjalizowane branżowo usługi doradcze. Naszymi najważniejszymi narzędziami pozostaną nie tyle kalkulatory i arkusze kalkulacyjne, co uważne oko, czułe ucho, dobra pamięć i uczciwa rozmowa. Po partnersku, z dużym zaangażowaniem i w bliskim kontakcie z klientem i jego biznesem – to niezmiennie nasze codzienne motto. Tak na szczeblu regionalnym, jak i międzynarodowym” – komentuje Krzysztof Kaczmarek, partner zarządzający TPA w Polsce.