Poszerzamy naszą praktykę prawną

4. września 2023 | Do przeczytania w 3 min

Do zespołu Baker Tilly Legal Poland dołączył zespół prawników specjalizujących się w obsłudze private clients, jak również zespół ekspertów z obszaru Corporate/M&A, funduszy inwestycyjnych i rynków kapitałowych, wcześniej działających w ramach kancelarii PATH Law. To ważny krok kancelarii w stronę rozszerzenia obsługi polskiego kapitału, a także dodatkowe korzyści dla dotychczasowych klientów kancelarii oraz związanej z nią firmy doradczej TPA Poland/Baker Tilly TPA.

Od 1.09.2023 r. zespół prawników i doradców podatkowych, dotychczas świadczących swoje usługi w ramach kancelarii PATH Law Hatylak Kielian i Wspólnicy sp.k., dołączył do kancelarii prawnej Baker Tilly Legal Poland. Kilkunastoosobowy zespół ekspertów specjalizuje się w doradzaniu zamożnym klientom indywidualnym i korporacyjnym, doradztwie Corporate / M&A oraz wsparciu w obszarze funduszy inwestycyjnych i rynków kapitałowych. Swoje usługi będą świadczyć z warszawskiego biura kancelarii.

Kancelaria Baker Tilly Legal Poland w krótkim czasie zbudowała ceniony na rynku zespół ekspertów z zakresu sektora nieruchomości, fuzji i przejęć, a także prawa handlowego i prawa pracy. Dzięki dołączeniu nowego zespołu profil naszych klientów rozszerzy się znacząco w stronę polskiego kapitału i polskich firm rodzinnych, co uznajemy za strategicznie kluczowe z punktu widzenia planów rozwojowych kancelarii. Nowy zespół istotnie wzmocni również naszą dotychczasową praktykę fuzji i przejęć i otworzy ją na nowe obszary, jak rynki kapitałowe – podkreśla Grzegorz Gajda, partner zarządzający Baker Tilly Legal Poland

– Cieszy nas fakt, że możemy dołączyć do zespołów Baker Tilly Legal Poland oraz TPA Poland/ Baker Tilly TPA. Stajemy się częścią dynamicznej kancelarii o globalnym zasięgu. Wspólnie możemy realizować różnorodne projekty w większej skali i z jeszcze większą korzyścią dla naszych klientów. Naszym wkładem w dalszy rozwój kancelarii jest bogate doświadczenie w zakresie struktur zagranicznych, fundacji rodzinnych, planowania sukcesji i innych usług kierowanych do zamożnych klientów indywidualnych, jak również zwiększenie potencjału praktyki Corporate / M&A Baker Tilly Legal Poland komentują Tomasz Hatylak LL.M., TEP, partner, doradca podatkowy i Sergiusz Kielian, partner, radca prawny.

– Coraz szerszy i coraz bardziej konkurencyjny zakres usług prawno-podatkowych to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, a zwłaszcza rosnące potrzeby polskich przedsiębiorców i firm rodzinnych, którzy wymagają specjalistycznej i silnie zintegrowanej obsługi w zakresie zagadnień obejmujących jednocześnie obszary prawne jak i podatkowe. Praktyka Private Clients, którą będziemy rozwijać m.in. za pośrednictwem poszerzonej o nowy zespół kancelarii Baker Tilly Legal Poland, tworzy nowy standard obsługi klienta w tym zakresie. Poszerzenie praktyki Corporate / M&A Baker Tilly Legal Poland zwiększy naszą konkurencyjność na rynku tych usług i pozwoli otworzyć się na nowe obszary, jak rynki kapitałowe. Rozwój kancelarii jak i całej grupy doradczej TPA Poland/ Baker Tilly TPA w tych strategicznie ważnych dla nas kierunkach jest dla nas źródłem wielkiej satysfakcji – podkreśla Wojciech Sztuba, partner zarządzający TPA Poland.

Zespół zarządzany przez Tomasza Hatylaka, Sergiusza Kieliana oraz Dominikę Mizielińską specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym dla zamożnych klientów indywidualnych, jak również doradztwie prawnym Corporate / M&A oraz wsparciu w obszarze funduszy inwestycyjnych i rynków kapitałowych. Klientom indywidualnym zespół oferuje wsparcie w zarządzaniu ich majątkiem, planowaniu podatkowym, transakcjach inwestycyjnych i relacjach z zagranicznymi bankami i administratorami spółek. Spółkom i korporacjom zespół zapewnia profesjonalne wsparcie prawne w zakresie fuzji i przejęć, prawa spółek, funduszy inwestycyjnych i rynków kapitałowych.

Zespół posiada także bogate doświadczenie w doradztwie podatkowym dla klientów indywidualnych, w tym osób wykonujących wolne zawody, artystów i sportowców. Dodatkowo specjalizuje się w projektowaniu struktur podatkowych dla organizacji charytatywnych i innych instytucji non-profit, jak również kwestiach podatkowych związanych z nabywaniem, przechowywaniem i sprzedażą dóbr kultury oraz dzieł sztuki.

Kontakt