Doradcy podatkowi TPA Poland i eksperci finansowi Baker Tilly TPA wyróżnieni przez branżę nieruchomości

| Do przeczytania w 3 min

Podczas 11 edycji CEE Investment Awards zostały wręczone nagrody wyróżniające najlepsze firmy z regionu za ich osiągnięcia w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Jesteśmy zaszczyceni, że kolejny rok z rzędu nasi doradcy podatkowi i finansowi zostali wyróżnieni w kategorii Tax & Financial Advisor.

Od wielu lat sukcesywnie budujemy nasz multidyscyplinarny zespół specjalistów, którzy w sposób absolutnie kompleksowy mogą wspierać naszych klientów z branży nieruchomości na każdym etapie przeprowadzanych transakcji oraz bieżącej obsługi. Zdajemy sobie bowiem sprawę z faktu, że tylko odpowiednie bezpieczeństwo finansowe i podatkowe są gwarancją powodzenia każdego – nawet na pozór prostego – przedsięwzięcia. Nagroda jest więc potwierdzeniem, że obraliśmy słuszną strategię, a nasi eksperci są docenieni przez rynek, a tym samym naszych klientów. To powód do dumy i radości – komentuje na gorąco wyniki plebiscytu Krzysztof Dziekoński, Partner Baker Tilly TPA.

Trzeba też przyznać, że okres pandemii spowodował, że zarówno my doradcy, jak i nasi klienci musieliśmy działać w trudniejszych okolicznościach, bo spowitych wieloma ograniczeniami i niepewnościami. Jednak nie oznacza to, że klienci przestali przeprowadzać transakcje, a ich biznesy przestały działać, i tym samym usługi doradcze przestały być im potrzebne.

– Ograniczenia spowodowane pandemią spowodowały przedefiniowanie wielu aspektów funkcjonowania rynku nieruchomości, a także to, że inwestorzy jeszcze uważniej podchodzili i podchodzą do podejmowanych decyzji, a analiza ryzyk związanych z daną transakcją musi być szersza i jeszcze bardziej skrupulatna. Do tego doszły wyzwania komunikacyjne oraz zapowiedzi wielu zmian podatkowych. Na tych wyzwaniach skupialiśmy się w ostatnich miesiącach przy współpracy z klientami z sektora real estate. To zapewne kolejny z powodów, który zdecydował o przyznaniu nam nagrody w EuropaProperty CEE Investment & Manufacturing Awards – dodaje Małgorzata Dankowska, Partner TPA Poland odpowiedzialna za zespół ds. nieruchomości i warszawskie biuro podatkowe.

O naszym sukcesie w tym prestiżowym plebiscycie niewątpliwie świadczą również realizowane przez nas projekty. Warto wymienić choć kilka z nich. W procesie kupna-sprzedaży byliśmy doradcami przy takich transakcjach, jak: nabycie Biur przy Warzelni, największego biurowca kompleksu Browarów Warszawskich oraz zabytkowej Warzelni przez Deka Immobilien za ponad 150 mln EUR, nabycie pierwszej na polskim rynku nieruchomości Szyperska Office Center w Poznaniu przez czeski fundusz Investika OPF, czy też zakup kompleksu logistycznego na obrzeżach Warszawy przez fundusz AEW.

EuropaProperty CEE Investment Awards to jedno z najważniejszych i najbardziej wartościowych wydarzeń na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku forum i gala rozdania nagród zostały zorganizowane w formacie hybrydowym, łączącym tradycyjne spotkania twarzą w twarz w hotelu Intercontinental w Warszawie z elementem online (poprzez CEO Networking Platform).

Wydarzenie to jest jedynym w swoim rodzaju, skupiającym się na rynku inwestycyjnym, z nagrodami dla najlepszych inwestorów, inwestorów/deweloperów, bankierów, projektów i wyspecjalizowanych firm usługowych.

Nominacje zostały zgłoszone online, a niezależne jury przeprowadziło proces wyboru nominacji do poszczególnych kategorii nagród. Członkowie jury są doświadczonymi profesjonalistami w dziedzinie nieruchomości i pochodzą z każdego sektora nieruchomości komercyjnych w regionie.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i wyróżnionym w tegorocznej edycji!


 

Pełna informacja prasowa do pobrania:

TPA Poland_Informacja prasowa EuropaProperty_CEE Investment Awards
Kontakt