II edycja szkolenia „Odpowiedzialność Członków Zarządu za ceny transferowe w świetle nowych obowiązków dokumentacyjnych i ryzyka kontroli podatkowych”

26

listopada 2020
Warsaw Hotel Mariott

Drukuj

II edycja szkolenia „Odpowiedzialność Członków Zarządu za ceny transferowe w świetle nowych obowiązków dokumentacyjnych i ryzyka kontroli podatkowych”

Strona wydarzenia

Termin szkolenia uległ zmianie. O nowej dacie poinformujemy niezwłocznie.

Uwaga: Termin szkolenia uległ zmianie. O nowej dacie poinformujemy niezwłocznie.


Koniec 2020 roku to ostateczny termin dla Zarządów większości podatników przewidziany na złożenie oświadczenia o przygotowaniu lokalnej dokumentacji cen transferowych za poprzedni rok i potwierdzeniu rynkowości zastosowanych cen. Spółki realizujące transakcje z podmiotami powiązanymi przekraczającymi progi dokumentacyjne są dodatkowo zobowiązane do złożenia szczegółowych informacji o cenach transferowych na nowym formularzu TP-R. Warto mieć na uwadze, że obszar cen transferowych spotyka się ze szczególnym zainteresowaniem organów podatkowych.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, pragniemy zaprosić na drugą edycję szkolenia „Odpowiedzialność Członków Zarządu za ceny transferowe w świetle nowych obowiązków dokumentacyjnych i ryzyka kontroli podatkowych”, które odbędzie się 26 listopada b.r. (o godzinie 10:00). Poprowadzi je Joanna Kubińska, Associate Partner, odpowiedzialna za zespół cen transferowych w TPA Poland.

Kluczowymi zagadnieniami szkolenia będą:

  • Nowe definicje podmiotów powiązanych, transakcji i wartości transakcji
  • Terminy obowiązujące podatnika
  • Kluczowe elementy lokalnej i globalnej dokumentacji cen transferowych, w tym uzasadnienie rynkowego charakteru rozliczeń wewnątrzgrupowych
  • Wymogi dotyczące analiz porównawczych i analiz zgodności
  • Szczególne przypadki zwolnienia z obowiązku przygotowania analiz porównawczych w przypadku zastosowania uproszczonych zasad rozliczeń („safe harbours”)
  • Formularz TPR i wyjaśnienie zagadnień najczęściej powodujących wątpliwości
  • Odpowiedzialność karna skarbowa i karna Członków Zarządu związana z przygotowaniem i złożeniem oświadczenia i formularza TPR.

W trakcie szkolenia udzielimy także odpowiedzi na nurtujące rynek pytania:

  • Co nowe przepisy oznaczają dla podatnika i jakie ryzyka niesienie dla niego nowa rzeczywistość gospodarcza zmieniona pandemią COVID-19?
  • Jak skutecznie zarządzić procesem przygotowania dokumentacji cen transferowych?, a także
  • Jakie są możliwości ograniczenia ryzyka?

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową agendą oraz rejestracją na wydarzenie. Zapraszamy do udziału i pozostajemy do dyspozycji w razie pytań.

 

Kontakt
Prelegent
Publikacje

Baker Tilly TPA Index: Styczeń 2024

Energetyka wiatrowa w Polsce 2023

Puls rynku IT w Polsce. Firmy, ludzie, transakcje.

Baker Tilly TPA Index: Kwiecień 2023

Raport TPA Group: Koszty zatrudnienia w Europie Śr…

Ulga B+R – Podwójnie liczone korzyści

IP BOX dla firm

Ulga na wsparcie innowacyjnych pracowników

Baker Tilly TPA Index: Październik 2022

Baker Tilly TPA Index: Lipiec 2022