Konferencja i targi PSEW – Serock 2017

16

czerwca 2024

Drukuj

XII edycja Konferencji i Targów PSEW, zatytułowana „Energetyka wiatrowa – nowe otwarcie”, odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2017 r. To największe wydarzenie w branży energetyki wiatrowej w Europie Środkowo-Wschodniej w zeszłym roku zgromadziło ponad 1300 uczestników z kraju i zagranicy, swoją ofertę zaprezentowało 55 polskich i zagranicznych wystawców, w 12 panelach tematycznych wystąpiło ponad 50 prelegentów.

W tym roku eksperci z Polski i zagranicy będą dyskutowali między innymi nad optymalnym miksem energetycznym dla Polski, w którym różne odnawialne źródła energii mogą efektywnie wspomagać pracę Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, jednocześnie wspierając rozwój gospodarczy oraz innowacyjność polskiej gospodarki. Rozwój energetyki opartej o dostępne lokalnie źródła odnawialne ma szanse znacząco zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, przyczyniając się do szeregu korzyści ekonomicznych, społecznych i środowiskowych. Jak ten ogromny potencjał tkwiący w OZE można najlepiej wykorzystać? Jakie warunki muszą być spełnione, aby to było możliwe?

Drugiego dnia konferencji (godz. 11.45-13.00, 21 czerwca 2017 r. ) w panelu moderowanym przez Wojciecha Sztubę pt: „Offshore w zrównoważonym miksie energetycznym Polski”, eksperci przeanalizują potencjał rozwoju rynku offshore w Polsce w oparciu o aktualny status projektów i harmonogram dalszych prac. Odpowiedzą także na pytanie jak zbudować polską sieć zaopatrzenia dla morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Wspólnie zastanowią się co musi się wydarzyć, żeby offshore w Polsce mógł się rozwijać.

Zaproszeni paneliści:
– Ole Egberg Mikkelsen, Ambasador Królestwa Danii w Polsce
– Albert Juanola Freixas, Head of Offshore – CEZ a.s.
– Jan Hambura, Członek Zarządu, ST³ Offshore sp. z o.o.
– Krzysztof Tyszkiewicz, Wiceprezes PSEW
– Paweł Przybylski, Siemens Wind Power 
Przedstawiciel Polenergia S.A.

Więcej informacji na stronie konferencji: http://2017.psew.pl/

Publikacje

Baker Tilly TPA Index: Kwiecień 2024

Energetyka wiatrowa w Polsce 2023

Puls rynku IT w Polsce. Firmy, ludzie, transakcje.

Baker Tilly TPA Index: Kwiecień 2023

Raport TPA Group: Koszty zatrudnienia w Europie Śr…

Ulga B+R – Podwójnie liczone korzyści

IP BOX dla firm

Ulga na wsparcie innowacyjnych pracowników

Baker Tilly TPA Index: Październik 2022

Baker Tilly TPA Index: Lipiec 2022