TPA Poland i Baker Tilly TPA wśród najlepszych doradców dla branży nieruchomości

28. października 2022 | Do przeczytania w 3 min

Kolejna, 12. już edycja CEE Investment Awards za nami. 27 października br. w Warszawie wręczone zostały nagrody dla najlepszych firm z regionu za osiągnięcia w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. To niezwykły zaszczyt, że po raz kolejny zespół ekspertów TPA Poland i Baker Tilly TPA otrzymał wyróżnienie w kategorii Tax & Financial Advisor.

– Branża nieruchomości i doradztwo jej dedykowane to od wielu lat jedna z głównych linii biznesowych naszej firmy. Mamy fantastyczny zespół posiadający niezbędne wiedzę i doświadczenie, które sukcesywnie poszerzamy, realizując kilkanaście projektów rocznie dla naszych klientów z sektora real estate. Co więcej, projekty, w które jesteśmy zaangażowani są realizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą, co oznacza, że nasza wszechstronność nie ogranicza się tylko do znajomości rynku i regulacji polskich. Nasi klienci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i kompleksowość naszych usług, co jest gwarancją prawidłowości rozliczeń podatkowych. Ważne jest również to, że zakres naszego wsparcia jest dostosowany do każdego klienta indywidualnie i może mieć wymiar obsługi całego przedsięwzięcia, bądź tylko wybranych jego etapów. Dlatego też wyróżnianie w konkursie EuropaProperty CEE Investment Awards jest dla nas wyjątkowe, bo potwierdza, że klienci są zadowoleni z poziomu naszych usług i doceniają nasze zaangażowanie w doradztwo dla nich – komentuje wyniki konkursu Małgorzata Dankowska, Partner odpowiedzialna za zespół doradztwa dla rynku nieruchomości oraz warszawskie biuro podatkowe w TPA Poland.

Trzeba też podkreślić, że ostatnie miesiące były i nadal są wyjątkowe dla naszych klientów. Wszyscy działamy w trudniejszych warunkach, bo mamy do czynienia z niespotykaną od 20 lat inflacją, galopującymi wręcz podwyżkami stóp procentowych, czy nieprawdopodobnymi podwyżkami cen energii i gazu To elementy, które mają niezwykle duży wpływ na branżę nieruchomości, dlatego tym bardziej doradztwo dla tego sektora musi być precyzyjne i skrojone na miarę.

– Sytuacja geopolityczna związana z wojną w Ukrainie, ale przede wszystkim niełatwa sytuacja ekonomiczna powodują, że firmy działające na rynku nieruchomości muszą modyfikować swoje pierwotne założenia czy to inwestycyjne czy sprzedażowe. Kluczowa do podjęcia właściwych decyzji jest precyzyjna analiza ryzyka danej transakcji. Jeśli do tego dołożymy zamieszanie z nowymi regulacjami prawnymi, np. tymi wprowadzonymi w ramach Polskiego Ładu wydaje się, że żaden podmiot nie tylko z branży real estate, nie zdecyduje się działać samodzielnie. Dobry doradca – szczególnie łączący kompetencje finansowe i podatkowe – jest na wagę złota. To zapewne było jednym z elementów, który wpłynął na przyznanie nam nagrody w EuropaProperty CEE Investment Awards – dodaje Krzysztof Dziekoński, Partner w dziale audytu Baker Tilly TPA.

Jako potwierdzenie naszych sukcesów w obszarze doradztwa dla branży nieruchomości warto wymienić kilka zrealizowanych przez nas projektów, jak chociażby: nabycie przez Eastnine AB budynku Nowy Rynek D w Poznaniu za 121 mln euro, zakup centrum badawczo-rozwojowego BWI Group w Balicach przez czeski fundusz REICO ČS LONG LEASE (wartość transakcji opiewała na ponad 27 mln euro), czy też transakcja kupna warszawskiego biurowca Mokotów Plaza przez FLE SICAV.

EuropaProperty CEE Investment Awards to jedno z najważniejszych i najbardziej wartościowych wydarzeń na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Główna gala wręczenia nagród miała na celu uhonorowanie najlepszych firm z regionu za ich osiągnięcia w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Wydarzenie to skupia się na rynku inwestycyjnym, z nagrodami dla najlepszych inwestorów, inwestorów/deweloperów, bankierów, projektów i innych firm usługowych, działających w tej branży.

Niezależne jury przeprowadziło proces wyboru nominacji do poszczególnych kategorii nagród. Członkowie jury są doświadczonymi profesjonalistami w dziedzinie nieruchomości i pochodzą z każdego sektora nieruchomości komercyjnych w regionie.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i wyróżnionym w tegorocznej edycji plebiscytu.