Zostaliśmy wyróżnieni w kategorii Tax & Financial Adviser

28. stycznia 2022 | Do przeczytania w 3 min

Po trudnym czasie obostrzeń i restrykcji branża nieruchomości spotkała się na Gali EuropaProperty CEE Retail Awards, aby wspólnie świętować zakończone w 2021 r. sukcesem projekty inwestycyjne, a także uczcić nietuzinkowe osiągnięcia firm i osobowości rynku real estate. Wśród zwycięzców znaleźli się doradcy podatkowi TPA Poland i finansowi Baker Tilly TPA. Nagrodzeni zostali w kategorii Tax & Financial Adviser tego niezwykle ważnego dla branży konkursu.

„Otrzymana nagroda bardzo nas cieszy. Wyróżnienie od niezależnego jury to świetna okazja do złożenia gratulacji dla obu zespołów. Mimo że działamy pod dwoma brandami – TPA Poland i Baker Tilly TPA – jesteśmy w stanie w pełnej harmonii zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę na każdym etapie transakcji, popartą wiedzą pozyskaną przy realizacji często pionierskich na rynku inwestycji” – komentuje Krzysztof Dziekoński, Partner w dziale audytu Baker Tilly TPA.

„Zeszły rok był niewątpliwie wyjątkowy pod tym względem. Zmieniły się spektakularnie kategorie zainteresowania inwestorów. A to spowodowało wzrost zapotrzebowania na doświadczonych doradców. Takich jak nasz zespół ekspertów podatkowo-finansowych, który realizuje projekty o rekordowej skali, czy też z udziałem kilku stron z różnych krajów, o różnych realiach prawno-podatkowych. To niewątpliwie wyróżnia nas i sprawia, że klienci nam ufają, czego dowodzą, powierzając nam kolejne projekty. Dziękujemy za to zaufanie!” – dodaje Krzysztof Dziekoński.

Chwilowy okres stagnacji w sektorze retail real estate, wywołany pandemią, zaczyna się zmniejszać, a inwestycje w nieruchomości zaczynają ponownie być tymi, które grają pierwsze skrzypce. Widać to chociażby na warszawskim rynku, który rok 2021 zakończył rekordową transakcją o wartości blisko 300 mln euro. Mowa tu o funduszu Hansainvest Real Assets, który zawarł przedwstępną umowę zakupu Generation Park Y, a miesiąc wcześniej dokonał zakupu hal magazynowych zlokalizowanych w Poznaniu i Wrocławiu o łącznej powierzchni ponad 43 tys. mkw. Na uwagę także zasługuje inna transakcja, przy której doradzali eksperci TPA Poland – inwestycja Deka Immobilien, która nabyła Biura przy Warzelni, największy biurowiec kompleksu Browarów Warszawskich, a także zabytkową Warzelnię za ponad 150 mln euro. Co przykuwa uwagę, to unikatowy charakter tych obiektów, często łączący różne funkcje użytkowe. Inwestorzy zwracają także coraz większą uwagę na aspekty środowiskowe czy poziom zaawansowania technologicznego obiektów.

„Rosnąca w szybkim tempie inflacja, wzrost stóp procentowych, zaburzenia w łańcuchach dostaw w niektórych branżach (np. budowlanej) czy brak pracowników powodują, że każda inwestycja, również ta w nieruchomości, jest jeszcze dokładniej analizowana przez inwestorów. Nasi eksperci muszą się więc wykazać wyjątkowym poziomem szczegółowości i wnikliwości, aby zapewnić klientom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa przy lokowaniu środków” – dodaje Małgorzata Dankowska, Partner kierująca zespołem ds. nieruchomości i warszawskim biurem podatkowym TPA Poland.

EuropaProperty CEE Retail Awards to jedno z największych, merytorycznych spotkań na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie to jest jedyne w swoim rodzaju. Skupia się na rynku inwestycyjnym, przyznawane są nagrody dla najlepszych inwestorów, inwestorów/deweloperów, bankierów, projektów i wyspecjalizowanych firm usługowych.

Nominacje zostały zgłoszone online, a niezależne jury wybrało zwycięzców poszczególnych kategorii. Członkowie kapituły są doświadczonymi profesjonalistami w dziedzinie nieruchomości i pochodzą z każdego sektora nieruchomości komercyjnych w regionie.

Finał tegorocznej edycji konkursu EuropaProperty CEE Retail Awards miał miejsce 27 stycznia 2022 r. w Hotelu Intercontinental w Warszawie.


Pełna informacja prasowa do pobrania:

TPA Poland_Baker Tilly TPA_EuropaProperty_RetailAwards_informacja prasowa_2022 01 27