Nowa Partner w TPA

16. lutego 2024 | Do przeczytania w 2 min

Do grona Partnerek i Partnerów TPA Poland dołączyła Joanna Prokurat, obejmując stanowisko Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego w warszawskim biurze TPA. Jest praktykiem polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem obejmującym doradztwo na gruncie wszystkich podatków dla polskich i zagranicznych podmiotów z wielu branż.  

Joanna jest doświadczonym praktykiem polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie wszystkich podatków dla polskich i zagranicznych podmiotów działających we wszystkich branżach – od tradycyjnych po najbardziej innowacyjne. Prowadziła również liczne projekty obejmujące prawo pomocy publicznej (nie tylko wdrażanie instrumentów podatkowych), a także ubezpieczenia społeczne i prawo hazardowe.

Jej kompetencje obejmują przeglądy podatkowe (tax reviews), w tym przeglądy typu due diligence, doradztwo podatkowe w zakresie finansowania lub jego restrukturyzacji. Doradza klientom przy obsłudze podatkowej transakcji, w tym połączeń, podziałów oraz przekształceń, a także których przedmiotem są udziały, akcje lub inne instrumenty finansowe, przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część bądź aktywa. Doradza podmiotom planującym bądź realizującym nowe inwestycje, w tym w zakresie pozyskiwania oraz wdrażania podatkowych i niepodatkowych instrumentów wsparcia. Wspiera w zakresie podatkowej strukturyzacji nowych przedsięwzięć, w tym innowacyjnych (np. fintech, data, cloud). Reprezentuje podatników lub podmioty ponoszące odpowiedzialność podatkową w postępowaniach podatkowych i sądowych, a także karnych i karno-skarbowych. Świadczy usługi bieżącego doradztwa podatkowego.

Swoją dotychczasową karierę zawodową Joanna rozwijała w najlepszych polskich i międzynarodowych firmach doradczych i kancelariach. Wielokrotnie wyróżniana w wielu polskich i międzynarodowych rankingach prawnych i podatkowych jako niekwestionowana ekspertka w swoim obszarze. Jest doktorem nauk prawnych, a także ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie ekonomii. Posiada uprawnienia radcy prawnego i doradcy podatkowego. Wiedzą i praktycznymi doświadczeniami dzieli się jako autorka publikacji o tematyce prawnej i podatkowej oraz jako prowadząca wykłady (w tym na uczelniach wyższych) i szkolenia z dziedziny podatków.

Cieszę się, że osoba o tak wszechstronnej wiedzy podatkowej, prawnej i ekonomicznej, a także doświadczeniu wykraczającym szeroko poza obszary specjalizacji, dołącza do naszego zespołu. Joanna jest doradcą rozpoznawanym nie tylko na rodzimym rynku, ale również na wielu rynkach poza granicami Polski. Może pochwalić się skuteczną realizacją wielu skomplikowanych projektów oraz zrozumieniem specyfiki prawno-podatkowego funkcjonowania podmiotów z wielu branż. Wielokrotnie potwierdziła swoje kompetencje, co zostało dostrzeżone również przez jury wielu konkursów i rankingów, których jest laureatką. Jestem przekonany, że ugruntowana wiedza i doświadczenie Joanny będą nieocenionym wsparciem dla naszych obecnych i przyszłych klientów i życzę jej samych sukcesów – mówi Wojciech Sztuba, Partner zarządzający w TPA Poland.

Kontakt