Top Woman in Real Estate: TPA Poland z nagrodą w kategorii Tax & Accounting Services  

31. sierpnia 2021 | Do przeczytania w 3 min

Za nami finał konkursu Top Woman in Real Estate. Firma TPA Poland odebrała nagrodę w kategorii Tax & Accounting Services. To kolejna nagroda dla naszego zespołu w tym prestiżowym plebiscycie.

To niezwykle cenne, jeśli branża – w tym przypadku real estate – z którą na co dzień pracujemy i świadczymy kompleksowe usługi doradcze wyróżnia nasz zespół. Cieszymy się, że Jurorzy docenili nie tylko naszą wiedzę i doświadczenie przy realizacji licznych skomplikowanych czy pionierskich projektów, ale także nasze zaangażowanie w działania promujące kobiety w biznesie. W samej naszej firmie ponad 60% stanowisk managerskich zajmują właśnie wybitne specjalistki i ekspertki w swoich dziedzinach, które skutecznie łączą osiąganie sukcesów biznesowych z osobistymi – komentuje na gorąco wyniki Małgorzata Dankowska, Partner kierująca zespołem ds. nieruchomości i warszawskim biurem podatkowym TPA Poland.

Równie istotny jest także fakt, że odbieramy kolejną nagrodę w kategorii Tax & Accounting Services, co tylko potwierdza, że udało nam się stworzyć świetny team pracujący w atmosferze wsparcia, szacunku i współpracy, przy jednoczesnym nacisku na kompleksowy rozwój. Wszystko to sprawia, że TPA Poland jest idealnym miejscem dla osób zaangażowanych, poszukujących unikatowej wiedzy i otwartych na nowe doświadczenia. Podziękowania i gratulacje dla całego zespołu – dodaje Małgorzata Dankowska.

Jednocześnie dodaje, że TPA Poland to lider na rynku real estate nie tylko ze względu na wartość transakcji, przy których firma doradzała (6,4 mld EUR), ale także pod względem aktywów klientów obsługiwanych przez zespół outsourcingu księgowości i płac (4,1 mld EUR).

Pomimo bardzo wymagającego 2020 roku, zespół doradców podatkowych kierowany przez Małgorzatę Dankowską skutecznie sfinalizował wiele transakcji, w tym m.in.: nabycie biurowca D48 przez fundusz IAD Investments, który zarządza aktywami na Słowacji i w Czechach o łącznej wartości ponad 1,03 mld EUR, zakup za 98 mln EUR budynku Generation Park Z przez fundusz Deka Immobilien, czy też doradzał przy nabyciu kompleksu biurowego Brama Portowa w Szczecinie przez fundusz FLE SICAV FIS oraz Biur przy Warzelni, największego biurowca kompleksu Browarów Warszawskich, a także zabytkowej Warzelni za ponad 150 mln EUR przez fundusz Deka Immobilien od spółki zależnej od giełdowej spółki Echo Investments S.A., największego dewelopera w Polsce (transakcja sfinalizowana w 2021 roku).

Trzeba też mocno podkreślić, że TPA Poland od lat angażuje się w inicjatywy wspierające kobiety w branży real estate. Od tego roku oficjalnie posiada tytuł firmy Wspierającej Idee Promocji Kobiet w Biznesie. Aktywnie uczestniczy w pracach Jury konkursu Top Woman in Real Estate, a wyróżniona podczas gali Małgorzata Dankowska, partner w TPA Poland była mentorką w pierwszej edycji Programu Mentoringowego Top Woman in Real Estate.

Ubiegły rok był wyjątkowo trudny dla przedsiębiorców, przede wszystkim tych działających w branży nieruchomości. Pandemia i ograniczenia w związku z nią wprowadzone blokowały wiele inicjatyw, a także zamroziły aktywność biznesową na rynku. W związku z tym, że zarówno firmy z branży nieruchomości, ale także my jako ich doradcy musieliśmy działać w tak trudnych warunkach, tegoroczne nagrody i wyróżnienia są szczególnie wyjątkowe – podkreśla Krzysztof Dziekoński, Partner w dziale audytu Baker Tilly TPA, który wręczył nagrodę w kategorii Legal Advisory Services.

Top Woman in Real Estate to konkurs przygotowywany przez niezależną Radę Programową. Nagrody są przyznawane przez Jury, złożone z autorytetów w branży nieruchomości i budownictwa. Jury ocenia zarówno konkretne osiągnięcia, jak i szczególne umiejętności. Twórcom konkursu zależały na uhonorowaniu kobiet z niemal wszystkich obszarów nieruchomości i budownictwa, w tym architektury, inżynierii, rozwoju, finansów, sprzedaży, pośrednictwa, marketingu i zrównoważonego rozwoju.

Celem konkursu jest wyróżnienie kobiet i firm wspierających kobiety, ich promocja, upowszechnienie dobrych praktyk i relacji biznesowych w branży.