TPA w nowym biurze w Katowicach

1. lutego 2024 | Do przeczytania w 3 min

Z początkiem lutego br. firma TPA Poland przeniosła się do nowego biura w Katowicach. Zmiana jest związana ze stale rosnącym poziomem zatrudnienia, które tylko w 2023 roku wzrosło niemal o 10%, a w samym regionie Górnego Śląska o 50%. Nowa siedziba TPA Poland znajduje się w jednym z najnowocześniejszych biurowców w Katowicach – DL Tower – mieszczącym się przy Al. Korfantego 138 A i zarządzanym przez DL Invest Group. Miejsce w nowym biurze znajdzie niemal 40 pracowników, którzy obecnie reprezentują firmę w regionie Górnego Śląska. Firma, w ramach swoich wszystkich brandów, zatrudnia aktualnie niemal 400 pracowników i posiada 3 biura o łącznej powierzchni niemal 3800 metrów kwadratowych w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. 

Nowe biuro nowe możliwości  

Pracownicy TPA Poland zajmą obecnie 225 metrów kwadratowych, usytuowanych na 4 piętrze DL Tower Katowice. Jego powierzchnia składa się z recepcji, trzech gabinetów i open space’u zorganizowanego w systemie hot desków, call room’u oraz kuchni i toalety. Firma na razie będzie korzystać z sal konferencyjnych dostępnych w biurowcu oraz całej jego ogólnodostępnej infrastruktury. 

Budynek posiada świetną i przyszłościową lokalizację – centrum miasta (Śródmieście) wraz z bezpośrednią komunikacją publiczną i szeroką infrastrukturą towarzyszącą (m.in.: pobliskie hotele) – dostęp do szerokiej bazy parkingowej, pełne udogodnienia dla rowerzystów oraz multifunkcyjny kompleks handlowo-usługowy, ułatwiający codzienne funkcjonowanie – przedszkole i żłobek, punkt fitness, punkty gastronomiczne i strefę wypoczynku. W przypadku DL Tower warto wspomnieć również o świetnej specyfikacji technicznej samej nieruchomości – spełniającą najwyższe standardy i zapewniającej najemcom bezpieczeństwo i ciągłość ich funkcjonowania.   

Już od jakiegoś czasu szukaliśmy możliwości rozbudowania powierzchni Katowickiej siedziby. DL Tower odpowiedział na nasze oczekiwania, dając nam nie tylko biuro, którego potrzebujemy teraz, ale również możliwość myślenia o dalszym rozwoju. Z każdym rokiem działalność TPA Poland nabiera większego tempa, co przekłada się na wzrost liczby pracowników, ale też konieczność zapewnienia im odpowiedniego miejsca do pracy. Zatrudnienie w całej naszej grupie wzrosło w 2023 r. niemal o 10%, a na samym Górnym Śląsku podwoiło się. Nowe, większe biuro jest naturalną konsekwencją naszego ciągłego rozwoju i mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach będziemy wręcz zmuszeni do zwiększania powierzchni naszych biur i to pomimo sporej części pracowników świadczących pracę zdalną w formule hybrydowej, która bardzo dobrze funkcjonuje w naszej firmie– podkreśla Krzysztof Kaczmarek, Partner Zarządzający w TPA Poland/Baker Tilly TPA.  

 

TPA Poland w Katowicach 

TPA Poland działa na rynku już od 20 lat, zaś jej obecność w Katowicach rozpoczęła się w 2013 roku w Starej Hucie. Pierwsza siedziba firmy w stolicy Górnego Śląska znajdowała się przy ulicy Staromiejskiej. Następnie w sierpniu 2018 r. biuro zostało przeniesione na al. Walentego Roździeńskiego 188H, by po ponad 5 latach zwiększyć powierzchnię w DL Tower Katowice.  

Od początku działalności firmy na Górnym Śląsku z jej biur w stolicy regionu korzystało w sumie niemal 70 pracowników. 

Biuro TPA Poland w Katowicach odpowiada za obsługę klientów z południowej Polski, ale także za realizację projektów prowadzonych na rzecz inwestorów z różnych krajów, jak i różnych branż. 

Przy dokonywaniu obecnej zmiany związanej z biurem na Górnym Śląsku, zależało nam przede wszystkim na tym, by zapewnić komfort pracy naszym pracownikom, a klientom, których liczba na południu Polski stale rośnie, dać możliwość szybkiego spotkania się i omówienia bieżących kwestii biznesowych w miejscu o bardzo dobrej lokalizacji i najlepszym dostępnym na rynku standardzie. Biuro w DL Tower spełnia wszystkie te oczekiwania i jest największym biurem, jakie zajmowaliśmy w Katowicach na przestrzeni ostatnich 10 lat – dodaje Krzysztof Kaczmarek.  

Oficjalne otwarcie biura miało miejsce 1 lutego. 

 

Kontakt