Nagrody Eurobuild Awards wręczone. Eksperci TPA Poland i Baker Tilly TPA na podium

| Do przeczytania w 3 min

Zespół doradców podatkowych i finansowych TPA Poland i Baker Tilly TPA znalazł się w finałowej trójce w kategorii „Tax & Financial Consultancy of the Year”. Tym razem jest to wyróżnienie w 12. edycji CEE Region Eurobuild Awards 2022.

Gala i zwieńczenie plebiscytu miało miejsce 27 września 2022 r. w Warszawie. Był to moment uhonorowania najlepszych projektów oraz najwybitniejszych osób i zespołów, które wyróżniają się swoimi osiągnięciami w branży nieruchomości w naszej części Europy.

– To świetna wiadomość, że gala Eurobuild Awards wróciła po przerwie. Równie cieszy nas, że Jury konkursu złożone z blisko 200 branżowych ekspertów, uplasowało nas w finałowej trójce firm doradczych finansowo i podatkowo wpierających swoich klientów z branży real estate. Sukcesywnie i konsekwentnie budujemy nasz multidyscyplinarny zespół doradztwa w taki sposób, aby firmy z branży nieruchomości otrzymały od nas pełen wachlarz wsparcia, jaki w danym momencie jest im potrzebny przy realizacji każdej transakcji. Wyróżnienie takie jak to potwierdza, że obrana przez nas strategia to właściwy kierunek na tym konkurencyjnym rynku. Gratuluję całemu zespołowi i serdecznie dziękuje za to wyróżnienie – komentuje Małgorzata Dankowska, Partner odpowiedzialna za zespół doradztwa dla rynku nieruchomości oraz warszawskie biuro podatkowe TPA Poland.

Doradztwo przy transakcjach związanych z nieruchomościami jest dziś bardzo wymagające. Wojna w Ukrainie i związana z nią sytuacja geopolityczna, wysoka inflacja, niezwykłe tempo podwyżek stóp procentowych, czy drastyczny wzrost cen energii i gazu to tylko część wyzwań, z którymi mierzą się wszyscy przedsiębiorcy, w tym i ci z sektora nieruchomości. Wszystkie te czynniki wpływają na podejmowane decyzje. Od doradcy inwestorzy oczekują rzeczowej analizy, zwłaszcza tej związanej z ryzykiem.

– Do współpracy z każdym klientem podchodzimy z namysłem i kompleksowo. Łączymy bogate doświadczenie transakcyjne z kompetentnym zarządzaniem ryzykiem podatkowym, prawnym i biznesowym. Precyzyjnie szacujemy ryzyka i porównujemy dostępne opcje. Oferujemy także pełnoskalowe rozwiązania w zakresie outsourcingu podatkowego, księgowego i reportingowego. Nasze miejsce na finałowym podium oznacza, że Klienci doceniają nasz sposób działania – uważa Wojciech Sztuba, Partner zarządzający TPA Poland.

Warto dodać, że TPA Poland było partnerem tegorocznej edycji Eurobuild Awards, a Małgorzata Dankowska wręczyła nagrodę zwycięzcy w kategorii „PRS Investor of the Year, CEE”. Otrzymał ją Griffin Capital Partners.

– Bardzo się cieszę, że to mnie przypadł zaszczyt wręczenia nagrody w tak ważnej kategorii. Zespół Griffin Capital Partners niewątpliwie zasłużył na to wyróżnienie, realizując tak niezwykły projekt, jakim było wprowadzenie wraz z partnerami na rynek polski pierwszej w platformy mieszkań na wynajem – Resi4Rent. Ale to nie jedyne innowacyjne rozwiązanie, które zapewniło firmie Griffin zwycięstwo. Na uznanie zasługuje bowiem także Life Spot, przez który najemcom oferowane są przystępne cenowo mieszkania na wynajem w średnich i dużych miastach, w tym w Warszawie i Gdyni. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę kolejnych równie niezwykłych inwestycji – dodaje Małgorzata Dankowska.

***

Konkurs i Gala Eurobuild Awards wrócił po krótkiej przerwie spowodowanej pandemią. Do plebiscytu zostały przywrócone wszystkie kategorie. Zwycięzcy zostali wybrani nie tylko przez jurorów, ale także przez najemców. Opinie najemców zostały zbadane przez niezależną firmę badawczą Kantar Polska.

Konkurs organizowany jest w przejrzystych warunkach, pod nadzorem firmy audytorskiej, a w jury zasiada ponad 200 ekspertów rynku.

Organizatorem całego wydarzenia jest firma Eurocee, wydawca angielsko-polskiego miesięcznika Eurobuild CEE. Celem Eurobuild Awards jest zapewnienie należytego uznania dla najbardziej wyróżniających się graczy i projektów w sektorze, a długoterminowym celem jest pomoc w ustanowieniu prawdziwej elity nieruchomości, która będzie miała realny wpływ na kształt rynku inwestycyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także wsparcie w ustaleniu zasad i kierunków, którymi ten rynek będzie podążał w przyszłości.