Nagrody EuropaProperty CEE Retail Awards. Eksperci TPA Poland i Baker Tilly TPA ponownie nagrodzeni

5. marca 2021 | Do przeczytania w 2 min

Eksperci TPA Poland i doradcy Baker Tilly TPA po raz kolejny zostali uhonorowani przez branżę nieruchomości. Nagroda w kategorii Tax & Financial Adviser 13. edycji CEE Retail Awards przypadła specjalistom z zespołów podatkowego i finansowego.

 

Finał tegorocznej edycji miał wyjątkową formułę, bo odbył się online. Transmisja z paneli dyskusyjnych oraz uroczystej gali była prowadzona 3-4 marca 2021 r.

Rok 2020 był szczególny – także dla branży real estate. Na rynku retail można dostrzec wiele zmian. Spadło zainteresowanie centrami handlowymi, ale na znaczeniu zyskały mniejsze retail parki i powierzchnie magazynowe obsługujące e-commerce. Zwiększone zainteresowanie widać również wśród alternatywnych form inwestowania, a także innych form finansowania inwestycji handlowych. Wydaje się, że ten trend jeszcze może się pogłębić, a z pewnością zostanie z nami na dłużej. Nie bez wpływu na funkcjonowanie sektora pozostanie wprowadzony właśnie podatek od sprzedaży detalicznej”– ocenia Małgorzata Dankowska, Partner odpowiedzialna za warszawską praktykę podatkową i zespół ds. nieruchomości TPA Poland.

Tegoroczna trudna sytuacja wywołana pandemią COVID-19 wpływała nie tylko na inwestorów realizujących swoje transakcje, ale także doradców czuwających nad właściwym ich przebiegiem. To sprawia, że nagrody takie jak ta, zyskują na znaczeniu i są swoistą gwarancją jakości.

Nasza współpraca z inwestorami z sektora nieruchomości odbywa się na wielu poziomach. Służymy wsparciem w zakresie doradztwa finansowego, podatkowego i prawnego, a także wycen i usług brokerskich oraz kompleksowych usług księgowych i reportingowych. W praktyce włączamy się w cykl życia projektu już na etapie przedtransakcyjnym, pomagając nabywcy lub sprzedającemu wykryć i wycenić ryzyka związane z planowanym przedsięwzięciem oraz odpowiednio ustrukturyzować transakcję. Nasz interdyscyplinarny i doświadczony zespół ekspertów gwarantuje efektywność, bezpieczeństwo i komfort każdej fazy procesu transakcyjnego” – komentuje Wojciech Sztuba, Partner Zarządzający TPA Poland.

Warto dodać, że nagroda „Tax and Financial Adviser” jest przyznawana przez niezależne jury, w skład którego wchodzą najważniejsi przedstawiciele branży, reprezentowani m.in. przez czołowych inwestorów i deweloperów. Grono to wybrało i nagrodziło osoby, instytucje oraz projekty, które w mijającym roku odznaczyły się najwyższą wartością, unikatową jakością czy też niebagatelną skalą przedsięwzięcia.

Podziękowania i gratulacje za wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu kierujemy do wszystkich pracowników naszych zespołów: podatkowego i finansowego, a także do naszych Klientów za ich zaufanie. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe, wspólne projekty” – podkreśla Maciej Krokosiński, Associate Partner w dziale audytu i doradztwa biznesowego Baker Tilly TPA.

TPA Poland_BT TPA_EuropaProperty_Retail Awards_Award_informacja prasowa_2021 03 05_PL
Kontakt