TPA Poland 7. największą firmą doradztwa podatkowego pod względem przychodów w 17. rankingu Rzeczpospolitej

20. kwietnia 2023 | Do przeczytania w 3 min

TPA Poland po raz kolejny wśród największych firm doradztwa podatkowego w Polsce. Według rankingu Rzeczpospolitej plasuje się na 7. pozycji pod względem przychodów i na 8. miejscu pod względem liczby licencjonowanych doradców. TPA Poland nadal pozostaje też największą firmą w regionie. 

To kolejny rok z rzędu, gdy doradcy podatkowi TPA Poland mogą pochwalić się dobrymi wynikami w rankingu firm doradztwa podatkowego Rzeczpospolitej.  

– Nie ma żadnych wątpliwości, że nasza pozycja w rankingu to efekt pracy całego zespołu podatkowego. Miniony rok był bogaty w zmiany podatkowe, co postawiło przed nami szereg nowych wyzwań, ale pozwoliło też na sfinalizowanie wielu ciekawych projektów, przy realizacji których mogliśmy skutecznie wesprzeć naszych klientów – komentuje wyniki Małgorzata Dankowska, doradca podatkowy, Partner odpowiedzialna za zespół doradztwa dla rynku nieruchomości oraz warszawskie biuro podatkowe TPA Poland.  

Dodaje też, że z perspektywy minionego roku szczególnie cieszy nie tylko wynik w rankingu, ale także to, że współpracę z TPA Poland wybrało wiele nowych podmiotów – tak krajowych, jak i zagranicznych. Równie ważne było to, że także stali klienci w większości rozszerzyli swoją współpracę z firmą.  

– To pokazuje, że Polska nadal jest atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych inwestorów i przedsiębiorców. Szukają oni jednak doświadczonego doradcy, który zaoferuje kompleksowe wsparcie także w innych jurysdykcjach i regionach. W TPA Poland wykorzystujemy możliwości, jakie daje nam członkostwo w dwóch sieciach: TPA Group i Baker Tilly International. Jako integralna część tych dwóch prężnie rozwijających się organizacji, łączymy zalety międzynarodowego doświadczenia ze znajomością lokalnej specyfiki prowadzenia biznesu. Dlatego chciałabym podziękować gorąco nie tylko całemu zespołowi TPA Poland, ale także wszystkim tym klientom, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem. Jestem przekonana, że to właśnie te dwa elementy: profesjonalny, doświadczony zespół i grono wyjątkowych klientów stanowią fundament naszych sukcesów – stwierdza z przekonaniem, podsumowując wyniki rankingu.   

Przychody TPA Poland w obszarze usług podatkowych, które determinują jedną z kluczowych pozycji firmy w rankingu, wzrosły rok do roku o niemal 4,8 mln zł (w porównaniu ze wzrostem o 4 mln zł w roku poprzednim), co świadczy o stałym i dynamicznym rozwoju firmy.  

Równie prężnie rozwija się także zespół ekspertów podatkowych TPA Poland, co pozwala nam utrzymywać wysoką 8. pozycję w rankingu pod względem liczby doradców podatkowych. Stale rośnie także oferta rozwiązań i usług, które przygotowujemy z myślą o naszych klientach, zarówno tych obecnych, jak i potencjalnych, co w szybko zmieniającym się otoczeniu legislacyjnym uważamy za szczególną zaletę naszego doświadczonego zespołu. 

– Rok 2022 ponownie okazał się pełen wyzwań dla przedsiębiorców i podatników. Kumulacja skutków pandemii, wojny w Ukrainie, kryzysu energetycznego i inflacyjnego w połączeniu z  konsekwencjami agresywnych i chaotycznych zmian w prawie podatkowym z Polskim Ładem na czele, odbiły się na niemal każdej firmie. To sytuacja, w której przedsiębiorcy z jednej strony szukają odczuwalnych oszczędności, ale jednocześnie zmuszeni są zadbać o bezpieczny, także podatkowo, sposób dalszej realizacji swoich gospodarczych zamierzeń. Oznacza to na ogół wzrost kosztów administracyjnych związanych z obszarem compliance, a także dyskomfort związany z wyższym poziomem niepewności prawnej i ryzyka podatkowego. Wspierając naszych klientów staramy się z wyprzedzeniem reagować na zmiany legislacyjne i oferować im rozwiązania dopasowane do ich biznesu i potrzeb. Pomagamy także poprawiać efektywność procesów związanych z zarządzaniem ryzykiem podatkowym – dodaje dr Wojciech Sztuba, doradca podatkowy, Partner zarządzający TPA Poland. 

TPA Poland kolejny rok z rzędu utrzymała pozycję regionalnego lidera, czyli największej firmy doradztwa podatkowego w Wielkopolsce. 

Pełne wyniki Rankingu opublikowano w Rzeczpospolitej z 20 kwietnia 2023 r. W rankingu, jak co roku, nagrodzone zostały największe i najlepsze firmy doradztwa podatkowego, najlepsi doradcy w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego, projekty pro bono oraz osiągniecia w zakresie automatyzacja i digitalizacja procesów podatkowych. 

Kontakt