TPA Poland awansuje w 15. rankingu Rzeczpospolitej

16. kwietnia 2021 | Do przeczytania w 4 min

TPA Poland to 8. największa firma doradztwa podatkowego pod względem przychodów w Polsce według rankingu Firm Doradztwa Podatkowego Rzeczpospolitej. To awans o jedno miejsce w porównaniu z ubiegłoroczną edycją. To duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, że w rankingu wzięło udział 65 firm, a oceniany okres to trudny rok pandemii COVID-19.

Redakcja wyróżniła wzrost naszych przychodów z usług podatkowych w 2020 r. o 2,5 mln zł w porównaniu z rokiem 2019. Równie wysoką, bo 9. pozycję – i również jest to awans o jedno oczko – firma TPA Poland zajęła pod kątem liczby doradców podatkowych. Kolejnym docenionym sukcesem jest nasza aktywność w regionie. W Wielkopolsce jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród firm doradztwa podatkowego.

Wojciech Sztuba, Partner Zarządzający TPA Poland w komentarzu dla Rzeczpospolitej zwrócił uwagę, że sektor doradztwa podatkowego wykazał się znaczną odpornością na kryzys gospodarczy wywołany pandemią. Kluczową zaletą okazała się tu zdolność tego sektora usług do cyfryzacji obsługi klienta, wdrożenia nowoczesnych narzędzi sprawozdawczości elektronicznej, ale także udrożnienie komunikacji zdalnej z klientami i administracją skarbową.

„To trwała zmiana, która przyspieszy automatyzację i wzrost efektywności wykonywania funkcji podatkowej w ogóle, w tym także usług doradztwa podatkowego. Tworzy to nowy obszar konkurencji dla tradycyjnych firm doradczych, ale także nowe korzyści z punktu widzenia klientów branży. Jeśli zestawi się to z silnym wzrostem efektywnego opodatkowania i ryzyka podatkowego, jakie obserwujemy od lat niemal we wszystkich dziedzinach gospodarki, przewiduję, że w najbliższym czasie na brak zajęcia eksperci podatkowi narzekać nie będą” – podkreślił Wojciech Sztuba.

„Tak dobre wyniki w rankingu to jak zawsze efekt pracy całego zespołu naszych wspaniałych podatkowców. Dziękuję wszystkim naszym doradcom i ekspertom za ich zaangażowanie i ducha współpracy, bez których ten sukces nie byłby możliwy. Gratuluję też pozostałym wyróżnionym firmom i życzę nam wszystkim, aby najbliższa przyszłość pozwoliła na stabilizację biznesu dla nas i naszych klientów” – dodaje.

W rankingu zespół TPA Poland został wyróżniony również za liczbę obsługiwanych spółek giełdowych.

„Spółki giełdowe, tak jak i inne duże podmioty gospodarcze, coraz większą wagę przywiązują do kwestii zapewnienia najwyższej jakości i transparentności swoich rozliczeń podatkowych oraz odpowiedniego ukształtowania polityki zarządzania ryzykiem podatkowym. Wśród nowych usług doradczych, na które zapotrzebowanie może stale rosnąć, należy wymienić usługi wspierające największe firmy w procesie ubiegania się o uczestnictwo w Programie Współdziałania. Program ten stanowi nową formę współpracy KAS z dużymi przedsiębiorcami, opartą na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu oraz transparentności wykraczającej poza ustawowe obowiązki. Choć uczestnictwo w Programie Współdziałania niesie ze sobą wiele korzyści dla podatnika, to oczywiście przejście na taką formę współdziałania z fiskusem wymaga odpowiedniego przygotowania. I tutaj właśnie z pomocą przychodzą firmy doradcze oferujące pakiet specjalistycznych usług, takich jak: niezależny audyt podatkowy, kompleksowe wsparcie firmy przy opracowaniu strategii podatkowej oraz tworzeniu systemu zarządzania ryzykiem podatkowym, a także szeregu innych wewnętrznych procedur i mechanizmów, ukierunkowanych na jak najlepszą kontrolę kwestii podatkowych w firmie” – tłumaczy wyniki plebiscytu Joanna Henzel, doradca podatkowy, Manager w dziale doradztwa podatkowego TPA Poland.

Ponadto podkreśla, że dużym zainteresowaniem ze strony spółek giełdowych cieszą się również usługi doradcze dotyczące nowych obowiązków w zakresie raportowania realizacji strategii podatkowej, a także raportowania tzw. schematów podatkowych (MDR). Wśród usług, na które zapotrzebowanie utrzymuje się na stałym poziomie, są usługi dotykające obszaru cen transferowych. Największe firmy wracają również do realizacji planów restrukturyzacyjnych, zawieszonych wcześniej z uwagi na początek pandemii COVID-19, co wpływa na powrót usług szeroko pojętego doradztwa transakcyjnego.

Kapituła plebiscytu doceniła również stronę internetowa TPA Poland, przyznając nam 29,5 pkt., gdzie lider otrzymał ich 40. To dało nam 9. pozycję w tej kategorii.

„Cieszy fakt, że nasza strona internetowa została doceniona. Nasi eksperci na bieżąco analizują regulacje prawne, ważne interpretacje czy orzeczenia, publikując je na stronie internetowej oraz naszym blogu. Wszystko po to, aby na bieżąco informować o kluczowych dla podatników sprawach. W naszych publikacjach chętnie dzielimy się również informacjami o transakcjach, przy których doradzają nasi eksperci” – podsumowuje Agnieszka Sieczka, Marketing & BD Manager w TPA Poland.

Pełne wyniki Rankingu są opublikowane w Rzeczpospolitej z 15 kwietnia 2021 r.

TPA Poland awansuje w 15. rankingu Rzeczpospolitej_Informacja prasowa_2021_04_15
Kontakt