Eksperci TPA Poland z prestiżową nagrodą CEE Retail Awards

6. lutego 2020 | Do przeczytania w 3 min

Branża nieruchomości 6 lutego 2020 roku miała swoje święto – podczas uroczystej Gali organizowanej przez EuropaProperty zostały wręczone statuetki CEE Retail Awards. Zespół TPA Poland został w 12. edycji tego rankingu doceniony w kategorii Tax & Financial Adviser.

„Ta nagroda jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym nam za unikatowe doświadczenie i wiedzę naszych ekspertów podatkowych i finansowych.” – komentuje Małgorzata Dankowska, Partner odpowiedzialna za zespół ds. nieruchomości oraz warszawską praktykę podatkową TPA Poland.

„Transakcje, w których jesteśmy doradcami często mają wymiar wieloetapowy, międzynarodowy. Musimy więc wykazać się wiedzą z wielu dziedzin prawa, nie tylko polskiego. Bardzo pomocne jest także doświadczenie poszczególnych członków naszego zespołu z różnych rynków i współpraca w ramach całej grupy TPA. Nieustannie też poszerzamy zakres naszych usług – jak choćby o obsługę prawną naszej kancelarii Baker Tilly Woroszylska Legal czy doradztwo inwestycyjne w zakresie nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa strategicznego, wycen oraz wszelkiego rodzaju finansowania i refinansowania, świadczone pod szyldem TPA Real Estate Services. To właśnie doceniają nasi Klienci, czego efektem jest odebrana nagroda. Gratulacje i podziękowania należą się całemu zespołowi podatkowo-finansowemu.” – dodaje Małgorzata Dankowska.

Podkreśla także, że branża nieruchomości jest niezwykle wymagająca. Chodzi zarówno o stopień skomplikowania przeprowadzanych na tym rynku transakcji, ale także o konieczność spełniania określonych przez prawo wymogów.

„Cieszymy się, że możemy być częścią tak uznanego zespołu ekspertów TPA Poland. To właśnie niezmienna dbałość o świadczenie usług najwyższej jakości, gruntowna wiedza zdobyta podczas realizacji często pionierskich na polskim rynku real estate projektów czy obsługa projektów inwestycyjnych obejmujących kilka krajów Europy CEE, stanowią podstawę tak wysokiej i stabilnej pozycji TPA wśród firm doradczych. Wspólnie dostarczamy usługi najwyższej klasy skierowane do inwestorów działających na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej i poza nią, dzięki czemu nasi klienci otrzymują wszechstronne wsparcie na każdym etapie inwestycji.” – komentuje Michał Sternicki, Partner Zarządzający praktyką biznesową TPA Real Estate Services.

CEE Retail Awards to kluczowy w regionie Europy Środkowej i Wschodniej ranking dla branży nieruchomości. Rokroczne wydarzenie jest organizowane przez EuropaProperty i skupia najważniejszych przedstawicieli sektora retail real estate, w tym inwestorów, deweloperów i ekspertów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas uroczystej gali nagradzane są firmy i osoby, których dokonania miały największy wpływ na rozwój sektora w mijającym roku.

„W naszym doradztwie finansowym dla branży nieruchomości skupiamy się przede wszystkim na wsparciu klienta w szczegółowych analizach due diligence całej transakcji, zarówno pod kątem finansowym, jak i podatkowym. To pozwala dokładnie zdefiniować projekt, wskazać na punkty wrażliwe i warte większej uwagi. Prawo bilansowe, podatkowe czy handlowe w Polsce ewaluuje w niezwykle szybkim tempie. Nadążenie za wszystkimi zmianami i ich konsekwencjami dla branży retail real estate, jest wymagające. Jesteśmy po to, aby klient otrzymał komplet aktualnej wiedzy w jakiej jest sytuacji, co ona oznacza dla przeprowadzanej transakcji, a także jakie będzie miała skutki finansowe.” – podkreśla Krzysztof Dziekoński, Partner w dziale audytu TPA Poland.

Finał 12. edycji EuropaProperty CEE Retail Real Estate Awards odbył się 6 lutego 2020 r. w Hotelu InterContinental w Warszawie. Firma doradcza TPA Poland była Partnerem konkursu.

TPA Poland_CEE Retail Awards_informacja prasowa_2020 02 06
Kontakt