Wsparcie płynności przedsiębiorstw

Powrót do menu:
Wsparcie biznesowe COVID-19


W ramach naszej praktyki doskonale rozumiemy Państwa obecne potrzeby. W związku z tym, wychodząc im naprzeciw, chcielibyśmy zaoferować nasze wsparcie zarówno w przypadku standardowych form pozyskiwania finansowanie, jak i rozwiązaniach zaproponowanych przez Ustawodawcę w ramach tzw. „Tarczy Antykryzysowej”. Dodatkowo proponujemy pomoc naszych ekspertów w samym procesie analitycznego opracowania prognozy finansowej w celu skutecznego i precyzyjnego monitorowaniu poziomu płynności finansowej.

Poniżej znajdą Państwo ofertę dedykowanych usług naszych ekspertów w odniesieniu do każdej z proponowanych form pozyskania finansowania wspomagającego zachowanie płynności finansowej w horyzoncie krótkoterminowym:

  • Pomoc na ratowanie i restrukturyzację przedsiębiorstwa w ramach tzw. ustawy „nowej szansy”
  • Uzyskanie bezpośredniego wsparcia ze strony Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju („PFR”)
  • „Tarcza antykryzysowa” – kwestie pracownicze.

Pomoc publiczna, jak również pozyskiwanie standardowego finansowania od banków, obligatariuszy czy Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, wymaga przygotowania nie tylko licznych dokumentów, ale także analiz i projekcji finansowych. Nasz zespół może wesprzeć Państwa w pracach analitycznych, wykorzystując przygotowane do tego narzędzia. Doradztwo w tym zakresie może służyć nie tylko na potrzeby uzyskania wsparcia w obecnej sytuacji, ale również do lepszego zarządzania finansami w Państwa działalności. Nasze usługi obejmują:

  • Sporządzenie analizy płynności na najbliższe miesiące ze wskazaniem wartości i momentu wystąpienia ewentualnych niedoborów gotówkowych
  • Przygotowanie średnioterminowych prognoz wyników i sprawozdań finansowych
  • Opracowanie biznes planów finansowych niezbędnych do pozyskiwania finansowania
  • Wyceny na potrzeby nabycia lub sprzedaży udziałów.