Branża nieruchomości ponownie doceniła zespół ekspertów TPA Poland i Baker Tilly TPA

29. października 2020 | Do przeczytania w 4 min

To już kolejny rok z rzędu, gdy doradcy podatkowi TPA Poland i finansowi, obecnie działający pod marką Baker Tilly TPA, otrzymują nagrodę w kategorii Tax & Financial Adviser w ramach EuropaProperty CEE Investment & Manufacturing Awards, jednego z najważniejszych rankingów na rynku nieruchomości.

„W tym roku, ze względu na trudne okoliczności, nagroda jest dla nas szczególnie cenna. Cieszymy się, że budowane przez lata relacje, zaufanie i jakość obsługi sprawiły, że klienci powierzyli nam obsługę podatkowo-finansową swoich transakcji w odmienionej pandemicznie rzeczywistości. Z pewnością jest to dla nas dodatkowym motywatorem do realizacji kolejnych zadań i projektów w formułach mniej lub bardziej wirtualnych. To nagroda dla całego zespołu, który pomimo wymuszonego rozproszenia wykazał duże pokłady zaangażowania i kreatywności. Wszystkim serdecznie dziękuję i gratuluję!” – komentuje Małgorzata Dankowska, Partner odpowiedzialna za warszawską praktykę podatkową oraz zespół ds. nieruchomości TPA Poland.

Łatwo dostrzec, że coroczne nagrody dla TPA Poland to efekt konsekwentnie obranej i wdrażanej strategii przy realizacji projektów z branży nieruchomości.

„To, co wyróżnia naszą ofertę to multidyscyplinarność i kompleksowość obsługi. Klienci otrzymują całościowe wsparcie w danym projekcie – zarówno podatkowe, finansowe, jak i prawne, co znacznie minimalizuje ryzyko i gwarantuje szybszy oraz harmonijny przebieg transakcji” – tłumaczy Krzysztof Horodko, Partner Zarządzający Baker Tilly TPA.

Co warte podkreślenia, od sierpnia 2020 r. obsługa finansowa świadczona przez zespół audytu i doradztwa biznesowego realizowana jest pod marką Baker Tilly TPA. Jest to efekt pogłębienia integracji TPA z siecią Baker Tilly International, plasującą się w TOP10 globalnych firm doradczych, a także potwierdzenie międzynarodowego zasięgu firmy oraz najwyższych i ujednoliconych standardów.

„Nasi eksperci działają w ten sposób od wielu lat, łącząc specjalizacje z wielu dziedzin z bogatym doświadczeniem, nie tylko krajowym, ale także międzynarodowym. Tylko takie podejście jest korzystne dla klienta, bo pozwala mu skupić się na najistotniejszych dla niego aspektach, pozostawiając skoordynowanie pozostałych obszarów w rękach doświadczonych doradców podatkowo-finansowych. To klucz do sukcesu” – dodaje Krzysztof Horodko, Partner Zarządzający Baker Tilly TPA.

Potwierdzeniem słuszności tego podejścia są liczne projekty – również te najbardziej znaczące na rynku – realizowane przez TPA Poland właśnie w sposób kompleksowy. Wśród ostatnich warto wymienić chociażby transakcję nabycia budynku biurowego Generation Park Z od Skanska w Warszawie przez Fundusz Deka Immobilien czy sprzedaż warszawskiego biurowca D48 przy zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu, przy której doradzały właśnie współpracujące ze sobą zespoły podatkowe i finansowe.

Ostatnie projekty realizowane były przez nas w zupełnie zmienionych realiach. Pandemia znacznie przyspieszyła informatyzację biznesu, wymogła natychmiastowe wdrożenie pracy zdalnej oraz zastąpienie tradycyjnych form kontaktu i komunikacji – tą w kanałach online. Było to wyzwanie nie tylko dla naszych doradców, ale także samych klientów. Patrząc na sektor mieszkaniowy i magazynowy, które notują nadal dobre wyniki, śmiało możemy stwierdzić, że zdaliśmy ten test. Co więcej, doświadczenia te zainicjowały kolejne, pozytywne zmiany w branży nieruchomości. Po tej chwili niepewności, obserwujemy rosnące zainteresowanie inwestorów innymi niż dotychczas klasami aktywów. Są to obszary, w których również się specjalizujemy” – komentuje Krzysztof Kaczmarek, Partner Zarządzający TPA Poland.    

Warto dodać, że nie tylko rynek biurowy w ostatnim roku mógł pochwalić się znaczącymi transakcjami. Podobnie jest na tym związanym z inwestycjami instytucjonalnymi na wynajem. Zespół TPA Real Estate Services, kierowany przez Wojciecha Dolińskiego i Michała Sternickiego, aktywnie doradzał również w tym obszarze. Przykładem może być transakcja zakupu gruntu w stolicy przez firmę deweloperską 6B47 Poland pod akademik. Transakcja dotyczyła nabycia gruntu o powierzchni 2 200 m2 przy ulicy Grochowskiej w Warszawie. W planach przewidywana jest budowa wielofunkcyjnego budynku o łącznej powierzchni ok. 12 000 m2, który będzie się składał się z akademika, części handlowej oraz podziemnego garażu.

Nagroda „Tax and Financial Adviser” została przyznana przez niezależne Jury składające się z czołowych przedstawicieli branży real estate, reprezentujących m.in. czołowych inwestorów i deweloperów. Grono to wybrało i nagrodziło osoby, instytucje oraz projekty, które w mijającym roku odznaczyły się najwyższą wartością, unikatową jakością czy też niebagatelną skalą przedsięwzięcia. Wśród kategorii znalazły się m. in. Investor of the Year, Investment Asset Management Firm, Investment Deals, Office Project, czy Law Firm. W tym roku firma TPA Poland była Partnerem kategorii Investment Deal 50-100 mln zł.

TPA Poland_CEE Investment Awards_informacja prasowa_2020 10 29
Kontakt