Raport: Polski sektor living 2.0

Jakie są najważniejsze aspekty podatkowe i prawne wpływające na rynek mieszkaniowy? Czy inwestorzy instytucjonalni to już w Polsce standard? Jak zmiana pokoleniowa wpłynie na popularność wynajmu?

Zapraszamy do pobrania raportu „Polski sektor living 2.0″, w którym eksperci TPA Poland, Baker Tilly Legal Poland i JLL podsumowują najważniejsze informacje o rynku nieruchomości instytucjonalnych na wynajem w Polsce.

Sektor living

To nie tylko wielorodzinne budynki mieszkaniowe. Obejmuje on dużo szerszą gamę obiektów jak: prywatne akademiki, domy opieki i spokojnej starości. Sektor ten jest już drugą co do wielkości klasą aktywów, zarówno na świecie, jak i w Europie.

Podatek VAT w nabyciu i wynajmie nieruchomości

Sposób nabycia nieruchomości mieszkaniowych przeznaczonych pod instytucjonalny najem zazwyczaj jest zdeterminowany możliwością odliczenia VAT przez inwestora, jednak stawka VAT różni się w zależności od rodzaju nieruchomości.

Jednak VAT to nie jedyny podatek istotny dla inwestorów. Dowiedz się więcej o innych aspektach podatkowych kluczowych w modelu finansowym inwestora, ważnych kwestiach prawnych i o tym jak wygląda aktualna analiza sektora living w Polsce w najnowszym raporcie „Polski sektor living 2.0″. Więcej o naszych usługach dla sektora nieruchomości, czytaj w sekcji >> Specjalizacje.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami:

Kwestie podatkowe:
Małgorzata Dankowska
Partner, Tax Advisor
TPA Poland
malgorzata.dankowska@tpa-group.pl
Kwestie prawne:
Piotr Łaska
Partner, Radca Prawny
Baker Tilly Legal Poland
piotr.laska@bakertilly.pl

Zapraszamy do pobrania raportu (dostępna wersja PL i EN).

Publikacje

50–procentowe koszty uzyskania przychodów dla bran…

Raport: Polski sektor living 2.0

Przedstawiciel podatkowy spółek nieruchomościowych…

Raport „Lądowa energetyka wiatrowa w Polsce”

TARIFFS GREEN POWER by country (EN)

Ulga B+R

Ulga IP Box

Global dealmakers: Cross-border M&A in 2021

Real Estate Investments in CEE/SEE

Podatki w projektach mieszkaniowych na wynajem